REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zgierz przyjazny inwestorom

Już po raz trzeci Zgierz został wyróżniony przez Krajową Izbę Gospodarczą, która organizuje konkurs "Gmina Fair Play". Decyzją kapituły nasze miasto otrzymało też tytuł "Złota Lokalizacja Biznesu". Obydwie nagrody odebrała podczas uroczystej gali w piątek 17.12.2010 r. w sali kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie prezydent Zgierza Iwona Wieczorek.
 
Nagrody zostały wręczone już po raz dziewiąty. Podstawowym celem konkursu jest wyłonienie, nagrodzenie a następnie wsparcie samorządów w pełni zaangażowanych w tworzenie jak najlepszych warunków do prowadzenia działalności gospodarczej oraz aktywnych w przyciąganiu nowych inwestorów. Nagroda "Złota Lokalizacja Biznesu" przyznawana jest tym samorządom, które przez trzy kolejne lata rozwijały się, realizowały zamierzone cele i przedsięwzięcia inwestycyjne oraz brały udział w programie spełniając jego wymogi i uzyskały tym samym certyfikat „Gmina Fair Play”.
 
Tytułem "Gmina Fair Play" mogą posługiwać się tylko te samorządy, które dbając o interesy społeczności lokalych stwarzają na swoim terenie możliwie najlepsze warunki dla rozwoju działalności gospodarczej i inwestycyjnejmówi Dorota Jankiewicz rzecznik prasowy UMZ. – Przyznanie Zgierzowi tego wyróżnienia jest docenieniem  pracy i ogromnego wkładu władz miasta i zgierskich urzędników w pozyskiwanie i pomoc przedsiębiorcom inwestującym na terenie miasta. Przynosi to wymierne korzyści zarówno firmom, jak i wszystkim mieszkańcom. 
 
 
 
 

 

Inne

Ciekawe artykuły

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają