REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zgierzanie pomogli w biciu rekordu Guinnessa

 Dzięki dużej pomocy ze strony osób skupionych wokół zgierskiego Centrum Kultury Dziecka udało się w mijającym tygodniu pobić rekord Guinnessa w Łodzi. Mowa o gigantycznej kartce do Świętego Mikołaja, która ma powierzchnię ponad 300 m2. Kartka składa się tak naprawdę z połączonych ze sobą setek mniejszych płócien – każde zawiera jakiś element świąteczny lub prośbę do św. Mikołaja. 

Kartkę ułożono na Rynku Starego Miasta w Łodzi w poniedziałek 06.12.2010 r. Do pracy przystąpiły dzieci oraz rodzice. Pomagali również łódzcy strażnicy miejscy. Wcześniej kartki były malowane w łódzkich szkołach, a także na wszystkich zajęciach plastycznych i artystycznych w zgierskim CKD. Oryginał ma zostać wysłany do Laponii do siedziby św. Mikołaja. Uczestnicy akcji nie mają wątpliwości, że udało się pobić rekord Guinnessa. Wcześniejsza niemiecka kartka wpisana do księgi miała powierzchnię 50m2. Do sfotografowania łódzkiej kartki potrzebny był specjalny wysięgnik, który udostępniła straż pożarna. 

Akcja odbyła się w ramach V edycji Łódzkiej Fabryki Prezentów pod Choinkę organizowanej przez Grupę NEO z Łodzi. Przy okazji składania kartki organizatorzy starali się pozyskać środki na cele charytatywne. 
 
We wtorek 14.12.2010 r. o godz. 11.00 w największym studiu telewizyjnym TVP Łódź odbędzie się losowanie nagród wśród wszystkich uczestników malowania kartki.
 

Inne

Ciekawe artykuły