REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zgierzanie przeszli Drogą Krzyżową

W piątek ulicami Zgierza przeszła Droga Krzyżowa. Wierni wyruszyli z pl. Jana Pawła II o godz. 21.00. Przeszli ul. Długą, przez pl. Kilińskiego do Kościoła pw. Matki Bożej Dobrej Rady. W przejściu uczestniczyli i młodsi i starsi mieszkańcy miasta. Całość trwała około półtorej godziny. Nad bezpieczeństwem zgromadzonych czuwały służby – Straż Miejska i Policja. Kilku "podpitych" zakłócało spokój.

Wydaje mi się, że ludzi jest jakby mniej niż w zeszłych latach – zauważa Magdalena, uczestniczka spotkania. – No i młodzież.., niestety trzeba z przykrością stwierdzić, że część z nich nie przyszła by oddać się modlitwie, ale spotkać ze znajomymi – dodaje.

Wielki Piątek dla wiernych kościoła katolickiego to dzień głębokiej żałoby. Nie odbywa się msza święta. Zamiast tego zgromadzeni uczestniczą w adoracji krzyża i misterium Męki Pańskiej. Wieczorne nabożeństwo ma przypominać mękę Chrystusa. 

Inne

Ciekawe artykuły

Bezpieczna podróż z dzieckiem to podstawa

Masz dziecko i zastanawiasz się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, aby zapewnić sobie i dziecku jak największy poziom bezpieczeństwa? Wiesz doskonale, że fotelik samochodowy

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub