REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zgierzanie wpadli z trefnymi fajkami i amfetaminą

Dzięki współpracy funkcjonariuszy Urzędu Celnego i policjantów z Komisariatu II Policji w Łodzi zatrzymano 2 mężczyzn – mieszkańców Zgierza, posiadających papierosy bez polskich znaków akcyzy. Zabezpieczono łącznie ponad 900 paczek „trefnych” fajek i 2 dilerki z amfetaminą. Posiadaczom kontrabandy i środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

23.02.2011 r. około godziny 13 funkcjonariusze Urzędu Celnego wykonujący czynności służbowe w rejonie targowiska przy ul. Rydzowej zauważyli dwóch mężczyzn ładujących towar do samochodu marki audi. Zachowanie mężczyzn wzbudziło podejrzenia mundurowych. Funkcjonariusze podeszli do audi i zaskoczyli mężczyzn „na gorącym uczynku” załadunku do autu papierosów bez polskich znaków akcyzy. O zdarzeniu powiadomiono policję.

Przybyli na miejsce stróże prawa zabezpieczyli trefny towar – 780 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Następnie przeszukano audi, w którym znaleziono dwie dilerki z amfetaminą. Właściciele kontrabandy – mieszkańcy Zgierza w wieku 33 i 19 lat zostali zatrzymani i przewiezieni do Komisariatu II Policji w Łodzi. Tam odpowiadali na pytania śledczych i jeszcze tego samego dnia usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa z art. 65 kodeksu karnego skarbowego. Zgodnie z tym przepisem grozi im kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie. Dodatkowo starszy z podejrzanych odpowie także za posiadanie narkotyków, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 3 lat.

Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli u podejrzanych ponad 5 tysięcy złotych w gotówce. Następnego dnia kryminalni dotarli do mieszkania, w którym jak przypuszczali 33-letni zgierzanin przechowywał wyroby tytoniowe. Skontrolowano lokum umiejscowione na łódzkim osiedlu Teofilów i zabezpieczono tam kolejne blisko 200 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. W charakterze świadka przesłuchano właścicielkę mieszkania, która w najbliższych dniach odpowie za popełnienie wykroczenia karno – skarbowego. Śledczy ustalili, że „trefne” fajki były przeznaczone do sprzedaży na targowisku przy ul. Rydzowej w Łodzi.

Inne

Ciekawe artykuły