REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zimno, a będzie jeszcze zimniej…

Brrrr jak zimno. Takie odczucie chyba ma każdy mieszkaniec Polski wychodząc na powietrze niezależnie od pory dnia. Wszystko wskazuje niestety na to, że w niedalekiej przyszłości może być jeszcze zimniej. Wszystko za sprawą pogodnego ośrodka wysokiego ciśnienia (znanego w Polsce z mrozów) umiejscowionego nad Rosją. Wyż sięga do Polski klinem i sprowadza mroźne powietrze. Wyż jest bardzo mocny. W centrum notuje się około 1055 hPa. 

Nic nie wskazuje jednak na to by wyż zaczął słabnąc, co więcej może zdarzyć się, że przesunie się on nad Skandynawię i pozostanie tam kolejny tydzień. W czwartek nad ranem (między 3 a 6) mieszkańcy Zgierza na termometrach mogą ujrzeć nawet -26 stopni (lokalnie jeszcze mniej). Termometry na krańcach wschodnich pokażą nawet -30 stopni. Chyba nie chcieliśmy mieć takiej zimy prawda? Jakiej? Mroooźnej….aż tak mroźnej. Na opady śniegu póki co nie mamy co liczyć. Wyż jest tak silny, że nie dopuszcza w pobliże Polski żadnego niżu z frontami atmosferycznymi. Jedno jest pewne. Ferie będą bardzo mroźne i pogodne. 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają