REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Złomiarze włamywali się do domków letniskowych

Zgierscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn, którzy włamywali się do domków letniskowych w miejscowości Grotniki Duraj. Na przestrzeni ostatniego miesiąca pomiędzy 10 grudnia 2011 r. a 2 stycznia 2012 r. doszło do trzech podobnych włamań. 

 
Sprawcy wchodzili na teren działek, włamywali się do domków letniskowych, skąd kradli m. in. elementy metalowe, butle gazowe, rowery, sprzęt do cięcia drewna, żeliwne wanny i umywalki. W swoich działaniach posunęli się nawet do tego, że wyrywali zainstalowane w ścianach budynków przewody elektryczne. Ich łupem padły również kuchenki elektryczna i gazowa, pralka automatyczna i inne przedmioty, które znajdowały się na wyposażeniu domków. Skradzione w ten sposób przedmioty ładowali do samochodu jednego ze sprawców i przewozili do punktu skupu złomu. 
 
Dwóch z włamywaczy wpadło w ręce zgierskich policjantów 4 stycznia. 21-latek oraz jego 23-letni kompan zamieszkują na terenie gminy Parzęczew. Ostatni z włamywaczy został zatrzymany 5 stycznia. Jest nim 31-letni  mieszkaniec gminy Parzęczew. W rozmowie z policjantami zatrzymani twierdzili, że nie zwracali uwagi na to co kradną. Liczyło się dla nich ile dana rzecz waży i z jakim rodzajem metalu mają do czynienia. Wszyscy usłyszą zarzuty kradzieży z włamaniem za co grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Część skradzionych rzeczy udało się odzyskać i trafiły do prawowitych właścicieli.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak wygląda proces mycia elewacji?

Czysta i schludna elewacja to wizytówka każdego budynku. Nie tylko podnosi estetykę, ale przede wszystkim chroni konstrukcję przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak deszcz,