REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Złomiarze włamywali się do domków letniskowych

Zgierscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn, którzy włamywali się do domków letniskowych w miejscowości Grotniki Duraj. Na przestrzeni ostatniego miesiąca pomiędzy 10 grudnia 2011 r. a 2 stycznia 2012 r. doszło do trzech podobnych włamań. 

 
Sprawcy wchodzili na teren działek, włamywali się do domków letniskowych, skąd kradli m. in. elementy metalowe, butle gazowe, rowery, sprzęt do cięcia drewna, żeliwne wanny i umywalki. W swoich działaniach posunęli się nawet do tego, że wyrywali zainstalowane w ścianach budynków przewody elektryczne. Ich łupem padły również kuchenki elektryczna i gazowa, pralka automatyczna i inne przedmioty, które znajdowały się na wyposażeniu domków. Skradzione w ten sposób przedmioty ładowali do samochodu jednego ze sprawców i przewozili do punktu skupu złomu. 
 
Dwóch z włamywaczy wpadło w ręce zgierskich policjantów 4 stycznia. 21-latek oraz jego 23-letni kompan zamieszkują na terenie gminy Parzęczew. Ostatni z włamywaczy został zatrzymany 5 stycznia. Jest nim 31-letni  mieszkaniec gminy Parzęczew. W rozmowie z policjantami zatrzymani twierdzili, że nie zwracali uwagi na to co kradną. Liczyło się dla nich ile dana rzecz waży i z jakim rodzajem metalu mają do czynienia. Wszyscy usłyszą zarzuty kradzieży z włamaniem za co grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Część skradzionych rzeczy udało się odzyskać i trafiły do prawowitych właścicieli.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Bezpieczna podróż z dzieckiem to podstawa

Masz dziecko i zastanawiasz się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, aby zapewnić sobie i dziecku jak największy poziom bezpieczeństwa? Wiesz doskonale, że fotelik samochodowy

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub