REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Orkiestra już nastrojona

Dobiegają końca przygotowania do tegorocznego XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zgierzu. Zgierski sztab ustalił już wszystkie punkty programu, pozyskał sponsorów i przygotował nagrody. Jako ostatnie klejone są puszki dla wolontariuszy, którzy wyruszą w tych roku w liczbie 350 na zgierskie ulice. 
 
Najbliższa impreza nie odbędzie się w Parku Miejskim, jak przed rokiem. Dlaczego? Zadecydowały koszty. W tym roku organizatorzy otrzymali mniej środków z Urzędu Miasta. Ponadto wycofał się jeden ze strategicznych sponsorów – firma ochroniarska, która przez 15 lat zabezpieczała imprezę. Dlatego w tym roku orkiestra grać będzie w Miejskim Ośrodku Kultury i w Klubie Agrafka, przy ul. Mielczarskiego 1. Natomiast światełko do nieba zabłyśnie na pl. Jana Pawła II. 
 
Orkiestra zacznie grać już piątek na Orkiestrowej Biesiadzie Szantowej. W sobotę na uczestników czeka seria wydarzeń kulturalnych. Wystąpią teatry: Art. 51, Orfa oraz Maniek. Niedziela będzie już bardzo muzyczna. Od 16 grać będą Blackened, Kumama, Rocket Mary, Sjen, Citizen. Wcześniej jednak na amatorów motoryzacji czekać będzie impreza offrideowa na krańcówce autobusowej przy ul. Parzęczewskiej. W niedziele prowadzona będzie kwesta uliczna, ale puszki wolontariuszy będzie można zasilać podczas wszystkich imprez towarzyszących. 
 
W godz. 14-17 w Centrum Kultury Dziecka przy ul. Rembowskiego 17 będzie można także oddać krew. 
 
Trwają również aukcje internetowe zgierskiego sztabu. Można np. wylicytować obiad dla sześciu osób z "Golonką po tkacku" w restauracji Raz na Wozie w Parku Kulturowym Miasto Tkaczy. Danie przyrządzi szef Parku Kulturowego Miasto Tkaczy –  Arkadiusz Bogusławski. Do wygrania jest również koszulka z autografem Justyny Mospinek, zgierskiej łuczniczki. 
 
W tym roku środki zbierane są na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają