REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zmagania humanimatyków

Immanuel Kant, oświeceniowy filozof, mawiał: „W każdej nauce jest tyle prawdy, ile jest w niej matematyki” oraz "tylko literatura pozwala ludziom postawić się na miejscu innych". Te dwa cytaty oddają ideę, która towarzyszyła organizatorom międzyszkolnego konkursu pod przewrotną nazwą „Humanimatyk”, odbywającego się pod patronatem Starosty Zgierskiego Krzysztofa Kozaneckiego i Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.

Sposób przeprowadzenia konkursu nawiązywał do teleturnieju „Milion w rozumie” ponieważ sprawdzono wiedzę uczestników z bardzo różnych dyscyplin. 

W pierwszych dniach kwietnia w Zespole Szkół Zawodowych w Ozorkowie rozegrany został finał konkursu, który poprzedzony był eliminacjami szkolnymi, składającymi się z czterech etapów: pierwszy sprawdzał wiedzę i umiejętności z zakresu nauk humanistycznych, drugi matematyki, trzeci języków obcych nowożytnych, czwarty nauk przyrodniczych.  

Pomysłowość w konstruowaniu konkursowych zadań wymagała wszechstronnej wiedzy – mówi Agnieszka Piaseczna z ozorkowskiego gimnazjum. – To doskonały trening przed egzaminem gimnazjalnym.

W ostatecznej rozgrywce spotkali się zwycięzcy etapów z następujących szkół: Gimnazjum w Słowiku, Gimnazjum w Solcy Wielkiej, Gimnazjum w Modlnej, Gimnazjum w Leśmierzu, Gimnazjum w Ozorkowie. Na indywidualne wyniki uczniów w etapie finałowym składała się ilość punktów uzyskanych w etapach szkolnych i w finale.

Laureatami konkursu zostali:

I MIEJSCE – JAKUB MAJEWSKI – Gimnazjum w Leśmierzu

II MIEJSCE – NATALIA KUZAN – Gimnazjum w Solcy Wielkiej

III MIEJSCE – JAKUB LEWANDOWSKI – Gimnazjum w Słowiku

 

Inne

Ciekawe artykuły