REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znów działają światła na Tuwima i Gałczyńskiego

 Po trzech tygodniach ponownie działa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Tuwima i Gałczyńskiego w Zgierzu. Brak świetlnego sterowania ruchem dawał się we znaki zarówno kierowcom jak i pieszym. 

Jest to dość ruchliwe skrzyżowanie, a że codziennie prowadzę tędy dziecko do żłobka jest to bardzo niebezpieczne. Niestety na godzinę 8:00 kierowcy spieszący się do pracy nie mają zamiaru dobrowolnie zatrzymać się by przepuścić pieszego, bez względu nawet na to czy to jest matka z wózkiemposkarżyła się nam czytelniczka Justyna kilka dni temu

Do tego dzisiejsza poranna mgła dodatkowo utrudniła całą sytuację. Musiałam z sercem na ramieniu przechodzić przez to skrzyżowanie, zwłaszcza że jeszcze o  zgrozo jest sporo kierowców, którzy mam nadzieję że jedynie omyłkowo nie zapalają świateł nawet w czasie gęstej mgły powiedziała pani Justyna.
 
Teraz już wszyscy powinni czuć się bezpieczniej. Światła działają. – 22 marca starostwo podpisało umowę na zakup sterownika i wysłała ją priorytetem do dostawcy sprzętu. 24 marca podpisano umowę na wykonanie usługi (wymianę i zaprogramowanie sterownika) poinformowała Małgorzata Tomczuk ze Starostwa Powiatowego w Zgierzu
 
Przypomnimy, że sygnalizacja świetlna nie działała ponieważ w skrzynkę, gdzie mieści się komputer sterujący ruchem, wjechał kierowca, który uciekła z miejsca zdarzenia. W efekcie, często dochodziło w rejonie tego ruchliwego skrzyżowania do utrudnień w ruchu.
 

Inne

Ciekawe artykuły