REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zuchwały złodziej zrywał kobietom łańcuszki

Zgierscy kryminalni zatrzymali 18-latka, który kradł złote łańcuszki na ulicy. Zatrzymanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu został aresztowany na 2 miesiące.

Pod koniec czerwca 2011 roku zgierska policja otrzymała kilka zgłoszeń dotyczących kradzieży złotych łańcuszków. Pierwsza miała miejsce 24 czerwca o 17.30 na pl.Kilińskiego, gdzie sprawca skradł 63-letniej kobiecie łańcuszek o wartości 450 złotych. Kolejna kradzież miała miejsce 27 czerwca o godz.16.30 na ul. Parzęczewskiej. Tam 65-latka utraciła łańcuszek z przywieszką o wartości 1000 złotych. 28 czerwca o godz. 17.50 w rejonie pl. Kilińskiego 52-letniej kobiecie skradziono łańcuszek z przywieszką o wartości 2000 złotych.

Za każdym razem sposób działania sprawcy był podobny. Niezamaskowany mężczyzna podchodził do wytypowanej wcześniej kobiety, zrywał jej z szyi łańcuszek i uciekał. Wszystkie pokrzywdzone podawały podobny rysopis złodzieja: wysoki i szczupły mężczyzna w wieku około 25 lat. Sprawą tych kradzieży zajęli się kryminalni ze zgierskiej komendy powiatowej. Od początku podejrzewali, że trzy kobiety okradł ten sam człowiek. Dzięki znajomości środowiska przestępczego i żmudnej pracy operacyjnej, wytypowali sprawcę kradzieży.

12 sierpnia około godz. 14.00 na ulicy w centrum Zgierza policjanci zatrzymali 18-letniego zgierzanina. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony i nie stawiał oporu. Nie był dotychczas karany, a na stałe przebywał w Holandii. Ustalono, że do Polski przyjechał w maju br., aby odwiedzić krewnych. 18-latek został rozpoznany przez pokrzywdzone podczas okazania i usłyszał zarzuty kradzieży. 14 sierpnia zgierski sąd zadecydował o jego aresztowaniu na okres 2 miesięcy. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Inne

Ciekawe artykuły