REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

‎6 grudnia na drogach województwa patrole pełnili…Mikołaje

6 grudnia 2011 r. w godz. 10:00-14:00 po raz kolejny, na drogach woj. łódzkiego w okolicach szkół podstawowych i gimnazjów służbę pełniły nietypowe załogi w oznakowanych radiowozach. W skład każdej z nich wchodzili umundurowani policjanci oraz osoba przebrana za Św. Mikołaja. Przedsięwzięcie inicjowane było przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Łodzi, Sieradzu, Skierniewicach i Piotrkowie Tryb. oraz Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi. Jego celem była popularyzacja bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród młodych uczestników, którzy codziennie pieszo, na rowerze lub środkami komunikacji publicznej pokonują drogę do i ze szkół. 
 
O godz. 10:00 z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi wyjechało 5 patroli policyjnych wraz ze Św. Mikołajami, z których jeden pojechał do Pabianic, drugi na teren powiatu łódzkiego wschodniego, trzeci do Zgierza, pozostałe poruszały się po ulicach Łodzi. Identyczna zabawa była także organizowana w pozostałych powiatach woj. łódzkiego. 
 
Policjanci obserwowali zachowania uczniów przed szkołami w miejscach szczególnie niebezpiecznych. W przypadku spotkania młodego uczestnika ruchu drogowego, Św. Mikołaj po nawiązaniu okolicznościowej rozmowy, zadawał dziecku pytanie związane z bezpiecznym poruszaniem się po drogach. Po otrzymaniu odpowiedzi wręczał mu podarunek. Uczestnicy akcji otrzymają od Św. Mikołaja słodycze, kodeksy młodego rowerzysty, kamizelki odblaskowe, latarki, komplety oświetleniowe do rowerów i czekolady. Policjanci obserwowali również zachowania kierujących, poruszających się w pobliżu szkół.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak wygląda proces mycia elewacji?

Czysta i schludna elewacja to wizytówka każdego budynku. Nie tylko podnosi estetykę, ale przede wszystkim chroni konstrukcję przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak deszcz,