Dziewczyny w Głownie rozpoczęły sezon

W niedzielne popołudnie 27 kwietnia na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 3 w Głownie odbył się mecz pokazowy piłki nożnej dziewcząt, który został uznany za oficjalne otwarcie sezonu 2014.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miejskiej w Głownie oraz jednocześnie kierownika głowieńskich drużyn Michała Wójcika i animatora Orlika Zbigniewa Rojka. Mecz pokazowy rozegrały drużyny Głowno I oraz Głowno II, których trenerami są Damian Mospinek i Nikodem Andrzejewski. Mecz trwał 2x 20 min. z 15 minutową przerwą. I połowa spotkania była bardzo wyrównana co pokazywał wynik 2:1 dla drużyny Andrzejewskiego. W II-ej odsłonie meczu uwidoczniła się spora przewaga drużyny młodego piłkarza Widzewa Łódź Damiana Mospinka co pokazuje końcowy wynik 10:2. Królową strzelców meczu została Karolina Golis, zdobywczyni 4 bramek, a za najlepszą zawodniczkę uznano młodą Małgorzatę Zakrzewską.

Podczas uroczystego zakończenia każda zawodniczka została nagrodzona pamiątkowym medalem ufundowanym przez Przewodniczącego MRM Michała Wójcika, który podsumowując imprezę sportową stwierdził, że to spotkanie pokazało dalszy rozwój kobiecej piłki nożnej w Głownie co powinno zaowocować założeniem profesjonalnego klubu i udziałem w regularnych rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim. Kierownik Wójcik zbudowany zaangażowaniem i postawą zawodniczek oraz trenerów już myśli o organizacji kolejnych rozgrywek i turniejów na Orliku SP3. Zdjęcia z imprezy można obejrzeć na stronie https://www.facebook.com/glownopilkarki

Głowno I: Maja Kwiatkowska, Mellani Gołda, Aleksandra Koprowska, Karolina Golis, Katarzyna Milczarek, Marta Karczewska, Magdalena Sitkiewicz- trener Damian Mospinek.

Głowno II: Olga Kwiatkowska, Nikola Szafran, Małgorzata Zakrzewska, Julita Pietrasiak, Karolina Wykrętowicz, Julia Misztal- trener Nikodem Andrzejewski.