REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

107 dni w Azji

 22 października 2015 r. (czwartek) o godz. 17:00 w Muzeum Miasta Zgierza odbył się wernisaż wystawy fotograficznej „107 dni w Azji” połączony ze spotkaniem z autorami zdjęć – Martą Paradą i Kristofem Túri.

 
Wystawa obejmuje 40 zdjęć, które zostały wykonane podczas 4 – miesięcznej podróży po Azji Południowo – Wschodniej. Tematem przewodnim wystawy jest życie codzienne w  Wietnamie, Kambodży, Birmie, Tajlandii i Laosie. Fotografie przenoszą oglądającego w inny świat, do innej kultury, religii i życia, a także ukazują barwną i magiczną  przyrodę azjatyckich krajów.
 
Podczas spotkania autorzy przypominali najciekawsze fakty ze swojej niezapomnianej podróży. Opowiadali o sytuacjach, rzeczach, niebywałych dla naszego kraju, co też wzbudziło w przybyłych na otwarcie gościach chęć do zadawania pytań i rozmowy. Autorzy zdjęć na co dzień mieszkają w Edynburgu, planują już kolejne podróże, w najbliższych miesiącach do Singapuru. Kto wie, być może odwiedzą  niedługo Zgierz z kolejną dawką egzotycznych fotografii.
 
Wystawę można oglądać w Muzeum Miasta Zgierza do 10 grudnia 2015 r. Wstęp bezpłatny, zapraszamy!
 

Inne

Ciekawe artykuły

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.