REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

18. Zgierska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Tegoroczna pielgrzymka wyruszy na Jasną Górę 20 sierpnia 2011 r. o godz. 7:00 rano. Poprzedzi ją msza św. w Kościele Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu. Wzorem lat poprzednich będzie trwać 5 dni, tak by 24. sierpnia o godz. 14:15 pokłonić się Matce Bożej przed Jasnogórskim tronem.

W tym roku mogą wystąpić małe korekty trasy. Zapisy trwać będą w dniach od 9 do 19 sierpnia: od godz. 18.00 – 19.00 w dni powszednie, a w niedziele i święto Matki Bożej Zielnej (tj. 15. sierpnia) od godz. 19.00 – 20.00 w domu parafialnym M.B.D.R. w Zgierzu (przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 5).

Koszty związane z ubezpieczeniem pielgrzymów nie uległy zmianie i wynoszą w tym roku: studenci – 45 zł, osoby pracujące – 50 zł. Przy zapisie każdy pielgrzym otrzyma książeczkę pielgrzyma, obrazek na intencję, znaczek z patronem pielgrzymki oraz pamiątkową koszulkę. Przy zapisach należy podać niezbędne do ubezpieczenia dane osobowe, w tym nr PESEL i adres. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w pielgrzymce tylko za zgodą rodziców/opiekunów. Wszystkie osoby, które nie mogą wybrać się na pielgrzymi szlak do Częstochowy, mogą uczestniczyć w niej jako duchowi pielgrzymi, otrzymując specjalne książeczki i znaczki.

Tradycyjnie istnieje możliwość zakupu noclegów w Częstochowie (w internacie lub w jednym z domów prowadzonych przez siostry zakonne) oraz możliwość powrotu do Zgierza autokarami. Bliższe informacje dotyczące opłat za noclegi i autokary będą dostępne przy zapisach.

Wzorem lat ubiegłych przewidywany jest mecz piłki nożnej w trakcie pobytu w Częstochowie, który rozegrany zostanie na boisku przy internacie w dniu 25. sierpnia 2011 roku o godz. 16:00.

Organizatorzy będą wdzięczni za pomoc na pielgrzymim szlaku, np. przy bagażach, tubach, wózku. Zgłoszenia można podawać przy zapisywaniu.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem i poradami zamieszczonymi na stronie internetowej pielgrzymki lub książeczkach pielgrzyma otrzymywanych przy zapisach.

Pielgrzymi ze Zgierza będą wędrować w tym roku w intencji dziękczynnej za beatyfikację Ojca Świętego – Jana Pawła II i z hasłem: "Totus Tuus"..
 

Inne

Ciekawe artykuły

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają