REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

2 osoby zabite, 29 rannych, 74 pijanych

2 osoby zabite, 29 rannych, 74 pijanych kierowców to bilans Świąt na łódzkich drogach. Policja podsumował akcję "Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie 2011".

Na drogach województwa łódzkiego policjanci kontrolowali kierowców zwracając szczególną uwagę na stan ich trzeźwości, bezpieczeństwo przewożonych osób oraz przestrzeganie ograniczeń prędkości. Od piątku od godz. 14:00 do 26 grudnia do godziny 22:00 na terenie województwa łódzkiego policjanci odnotowali 29 wypadków. Wśród wymienionych zdarzeń drogowych dwa okazały się śmiertelne (powiaty łęczycki i piotrkowski), 36 osób zostało rannych. Policjanci zatrzymali 74 kierujących na „podwójnym gazie”.
 
W ciągu tegorocznego świątecznego weekendu na polskich drogach doszło do 301 wypadków, w których śmierć poniosły 44 osoby, a 408 zostało rannych. Wśród osób które zginęły – 19 to piesi. W ciągu tych kilku dni policjanci zatrzymali 990 nietrzeźwych kierujących.
 
Świąteczny weekend za nami ale policjanci nadal apelują o rozwagę i rozsądek szczególnie do osób poruszających się pieszo, które uczestnicząc w wypadku mają najmniejsze szanse na przeżycie. Korzystając z dróg piesi powinni zadbać o własne bezpieczeństwo stosując się do przepisów ruchu drogowego, tzn. przechodzić przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych, poruszać się lewą stroną jezdni tak, aby widzieć nadjeżdżające pojazdy oraz nie wchodzić gwałtownie z chodnika na jezdnię. Po zmroku powinni nosić elementy odblaskowe na odzieży, aby być widocznym dla kierowców.  
 
Przed nami kolejne wyjazdy. Pamiętajmy, aby odpowiednio przygotować do drogi samochód sprawdzając przede wszystkim oświetlenie. Ważne aby za „kółkiem” usiąść wypoczętym i odpowiednio wcześnie wyjechać, aby uniknąć niepotrzebnej nerwowości podczas dojazdu szczególnie do dużych miast. Bezwzględnie odłóżmy podróż jeśli źle się czujemy lub poprzedniego dnia spożywaliśmy alkohol.

Inne

Ciekawe artykuły