REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

3 razy Z, czyli Zbigniew Ziobro w Zgierzu

W ostatnią niedzielę (3 lipca 2011 r.) Zgierz odwiedził europoseł i wiceprezes PiS Zbigniew Ziobro. Wizyta była częścią akcji PiS „Porozmawiajmy o Polsce”, w ramach której parlamentarzyści tej partii odwiedzili województwo łódzkie. Beata Kempa odwiedziła Łódź, w Zgierzu gościł Zbigniew Ziobro, który przybył do Centrum Obywatelskiego na zaproszenie posła Marka Matuszewskiego i zgierskich struktur PiS. Łącznie nasze województwo odwiedziło tego dnia około 30 senatorów i posłów tego ugrupowania.

Na spotkanie z byłym ministrem sprawiedliwości w rządzie Jarosława Kaczyńskiego przybyło ponad 100 osób, brakowało miejsc siedzących, skutkiem czego duża grupa osób zmuszona była pozostać na korytarzu. Zbigniew Ziobro zaczął spotkanie od tematów, które wzbudzały ostatnio wiele emocji i kontrowersji –  raporty komisji sejmowych na temat śmierci Barbary Blidy i uprowadzenia i zabójstwa Krzysztofa Olewnika. Europoseł Prawa i Sprawiedliwości poruszył również temat naszej prezydencji w Unii Europejskiej. Zdaniem Ziobry polski rząd powinien wykorzystać ten czas na załatwienie spraw istotnych dla naszej gospodarki. Za najważniejsze uznał wydobycie gazu łupkowego i pomoc Unii w realizacji tego planu. Wyraził też swoje obawy czy rząd Donalda Tuska jest w stanie wykorzystać tę szansę dla Polski.

W związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi duża część wystąpienia Zbigniewa Ziobry dotyczyła programu wyborczego PiS oraz celów jakie Prawo i Sprawiedliwość zamierza realizować po ewentualnej wygranej w  wyborach. Najwięcej emocji wzbudziły jednak pytania zadawane przez przybyłych na spotkanie ludzi. W zasadzie nie były to pytania, ale chęć porozmawiania ze znanym politykiem o swoich problemach. Często dochodziło do małego chaosu i zamieszania, gdyż kilka osób na raz chciało opowiedzieć swoją historię czy wyrazić opinię na temat sytuacji panującej w kraju. Spotkanie trwało ponad godzinę, chociaż  mogłoby trwać jeszcze przynajmniej dwie godziny dłużej, gdyż chętnych do zabrania głosu było wiele.

fot. Sławek Uzarski

Po spotkaniu doszło jeszcze do krótkiej, kilkuminutowej konferencji prasowej  z udziałem mediów, podczas której Zbigniew Ziobro podkreślił, że celem takich spotkań jest chęć zapoznania wyborców z programem PiS, ale nie mniej ważne jest słuchanie o problemach życia codziennego Polaków – wzrost cen żywności, bezrobocie.

Staramy się dotrzeć do każdej gminy, do każdego miasta, aby spotykać się z naszymi wyborcami. Właśnie dlatego dzisiaj gościmy w województwie łódzkim, ja sam z uwagą  przysłuchiwałem  się temu co do powiedzenia mają mieszkańcy Zgierza, którzy szczerze mówili o swoich problemach, z którymi muszą borykać się każdego dnia. A są to problemy ważne, z którymi postaramy się walczyć, ale aby to osiągnąć potrzebujemy wsparcia naszych wyborców – powiedział.

Gospodarzem spotkania był poseł ze Zgierza Marek Matuszewski, obecni byli również m.in.: poseł Mieczysław Golba, a także radny Sejmiku Wojewódzkiego Radosław Gajda oraz radny Miasta Zgierza Michał Pilarski.

Po konferencji wiceprezes udał się do Ozorkowa, by tym również uczestniczyć w spotkaniu z wyborcami.

 

Inne

Ciekawe artykuły