REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

5 kobiet doznało obrażeń w 4 zdarzeniach drogowych

Do czterech  groźnie wyglądających zdarzeń drogowych doszło w miniony weekend na drogach naszego powiatu. 

W piątek 4 lutego na skrzyżowaniu ul. Łęczyckiej z ul. Musierowicza 19 letni kierujący pojazdem marki Iveco wjechał na skrzyżowanie przy nadawanym żółtym świetle i prawym bocznym lusterkiem uderzył w 15 letnią dziewczynę, która przechodziła na „zielonym” po oznakowanym przejściu dla pieszych. Pokrzywdzoną z ogólnymi obrażeniami przewieziono do szpitala w Łodzi.
 
Tego samego dnia na skrzyżowaniu ul. Rembielińskiego z ul. Kasprzaka w Zgierzu doszło do kolejnego potrącenia pieszej. 23 letni kierujący mazdą uderzył w przechodzącą po pasach 67 letnią kobietę. Pokrzywdzona z urazem kolana po udzielonej pomocy medycznej została zwolniona do domu.
 
Kolejne zdarzenie drogowe zaistniało w sobotę 5 lutego około godz. 10.25 w Zgierzu na ul. Łódzkiej. Kierujący najprawdopodobniej pojazdem marki Renault podczas włączania się do ruchu wymusił na kierującym fiatem palio do gwałtownej zmiany pasa ruchu w wyniku czego wpadł w poślizg i zjechał na lewą stronę jezdni uderzając w ciężarowy samochód marki Volvo. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała w postaci złamania kości podudzia doznała pasażerka fiata palio.
 
Drugie sobotnie zdarzenie miało miejsce w Kadzielinie koło Głowna. 29 letnia kierująca fiatem cinquecento podczas wyprzedzania na oznakowanym skrzyżowaniu z linią ciągłą doprowadziła do zderzenia z citroenem berlingo, który w tym czasie skręcał w lewo. W wyniku zdarzenia fiat obrócił się wokół własnej osi i zatrzymał w rowie melioracyjnym. Obrażeń ciała doznała 29 letnia kierująca fiatem oraz jej 28 letnia pasażerka. Obie kobiety zostały przewiezione do szpitala. Kierujący trzeźwi.

Inne

Ciekawe artykuły

Jak wygląda proces mycia elewacji?

Czysta i schludna elewacja to wizytówka każdego budynku. Nie tylko podnosi estetykę, ale przede wszystkim chroni konstrukcję przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak deszcz,