REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

5 kobiet doznało obrażeń w 4 zdarzeniach drogowych

Do czterech  groźnie wyglądających zdarzeń drogowych doszło w miniony weekend na drogach naszego powiatu. 

W piątek 4 lutego na skrzyżowaniu ul. Łęczyckiej z ul. Musierowicza 19 letni kierujący pojazdem marki Iveco wjechał na skrzyżowanie przy nadawanym żółtym świetle i prawym bocznym lusterkiem uderzył w 15 letnią dziewczynę, która przechodziła na „zielonym” po oznakowanym przejściu dla pieszych. Pokrzywdzoną z ogólnymi obrażeniami przewieziono do szpitala w Łodzi.
 
Tego samego dnia na skrzyżowaniu ul. Rembielińskiego z ul. Kasprzaka w Zgierzu doszło do kolejnego potrącenia pieszej. 23 letni kierujący mazdą uderzył w przechodzącą po pasach 67 letnią kobietę. Pokrzywdzona z urazem kolana po udzielonej pomocy medycznej została zwolniona do domu.
 
Kolejne zdarzenie drogowe zaistniało w sobotę 5 lutego około godz. 10.25 w Zgierzu na ul. Łódzkiej. Kierujący najprawdopodobniej pojazdem marki Renault podczas włączania się do ruchu wymusił na kierującym fiatem palio do gwałtownej zmiany pasa ruchu w wyniku czego wpadł w poślizg i zjechał na lewą stronę jezdni uderzając w ciężarowy samochód marki Volvo. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała w postaci złamania kości podudzia doznała pasażerka fiata palio.
 
Drugie sobotnie zdarzenie miało miejsce w Kadzielinie koło Głowna. 29 letnia kierująca fiatem cinquecento podczas wyprzedzania na oznakowanym skrzyżowaniu z linią ciągłą doprowadziła do zderzenia z citroenem berlingo, który w tym czasie skręcał w lewo. W wyniku zdarzenia fiat obrócił się wokół własnej osi i zatrzymał w rowie melioracyjnym. Obrażeń ciała doznała 29 letnia kierująca fiatem oraz jej 28 letnia pasażerka. Obie kobiety zostały przewiezione do szpitala. Kierujący trzeźwi.

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają