REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

5 podpowiedzi przy wyborze lokalizacji mieszkania

Szukając idealnego mieszkania dla siebie i swojej rodziny, często zwracamy uwagę na jego położenie. Warto przy tym pamiętać, że sformułowanie „doskonała lokalizacja” tak często przewijające się w ofertach deweloperów, dla każdego może oznaczać coś innego. Jakie są kluczowe czynniki, decydujące o tym, że dana nieruchomość jest usytuowana lepiej niż inne? Sprawdź 5 kluczowych aspektów dotyczących atrakcyjnego położenia mieszkania!

1. Otoczenie inwestycji

Chcąc mieszkać komfortowo, warto wziąć pod uwagę nie tylko standard mieszkania, ale także okoliczną zabudowę oraz zagospodarowanie najbliższej przestrzeni. Oddając do użytku nowe mieszkania Szczecin, podobnie jak inne polskie miasta – stawia na przemyślaną organizację osiedli. Z reguły nie brakuje na nich zarówno podstawowych usług, jak i miejsc do rekreacji, co istotnie wpływa na komfort życia mieszkańców.

2. Zieleń i środowisko

Zdecydowana większości inwestorów ceni sobie spokój, ciszę, zieleń i czyste powietrze. To sprawia, że od lat mieszkania na przedmieściach cieszą się ogromnym powodzeniem wśród osób, pragnących uciec od wielkomiejskiego zgiełku. Dobra lokalizacja powinna uwzględniać ten aspekt, oferując m.in. bliskość terenów rekreacyjnych czy odpowiednie oddalenie od zakładów przemysłowych, generujących hałas oraz duże ilości smogu.

3. Komunikacja z centrum

Nie trzeba mieszkać w samym sercu miasta, aby sprawnie dostać się do pracy, na uczelnię, do szkoły czy centrum handlowego. Znacznie istotniejsze okazuje się to, byśmy z naszego mieszkania mogli do tych miejsc bezpiecznie i komfortowo dojechać. Warto więc sprawdzić, czy interesujące nas osiedle ma dostęp do ważnych arterii komunikacyjnych, oraz czy kursuje tam komunikacja miejska.

4. Miejsce parkingowe

Prawdziwym utrapieniem mieszkańców dużych miast jest problem z zaparkowaniem samochodu – często również pod własnym domem. Aby uniknąć tego typu trudności, na etapie rekonesansu warto sprawdzić, czy deweloper lub sprzedawca oferuje przypisane do mieszkania miejsce parkingowe, garaż lub dostęp do hali parkingowej i jak wpływa to na ostateczny kosz zakupu nieruchomości.

5. Dostęp do infrastruktury

Ostatnim czynnikiem, który składa się na atrakcyjną lokalizację, jest bez wątpienia dostępność usług oraz udogodnień infrastrukturalnych w najbliższej okolicy. Dla rodziny z dziećmi ważna będzie bliskość przedszkoli, szkół i sklepów, zapracowani single docenią szybkie dotarcie do pracy, a fani aktywności fizycznej – położone nieopodal tereny rekreacyjne czy kluby fitness.

Wybierz wymarzone mieszkanie w Szczecinie

Jak widać, istnieje sporo kryteriów decydujących o tym, że dana lokalizacja faktycznie jest tą idealną. Jeśli poszukujesz nowego mieszkania w Szczecinie, wszystkie powyższe wymogi spełnia zaprojektowane w duchu współczesnej architektury osiedle Crocus Hill. Zieleń, doskonała komunikacja z centrum, bliskość Parku Kasprowicza czy nowoczesna infrastruktura na wyciągnięcie ręki – to tylko niektóre atuty tej cieszącej się ogromną popularnością tej powstającej na Jasnych Błoniach inwestycji.

Inne

Ciekawe artykuły