REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

7 miejsc, które warto odwiedzić w Mikołajkach

Mazurska kraina jezior to nie tylko sporty wodne i plażowanie. Przed wyjazdem na wakacje warto sprawdzić jakie ciekawe i niesamowite miejsca możemy zwiedzić tam, dokąd jedziemy.

1. Twierdza z XIX wieku

Chętnie wybieranym miastem na wypoczynek na Mazurach zdecydowanie są Mikołajki. Jest to spowodowane świetnym położeniem pod względem przyrodniczym, jak i turystycznym. Jednym z pierwszych punktów na liście do zobaczenia w pobliżu powinna być twierdza Boyen zbudowana w połowie XIX wieku jako strategiczny punkt wojskowy Prus.

2. Wilczy Szaniec niedaleko Mikołajek

Duże wrażenie na zwiedzających robią też bunkry znane pod nazwą Wilczy Szaniec, które to były strategiczną kryjówką Adolfa Hitlera. Stąd chciał dowodzić wojskami idącymi na ZSRR. Historyczne miejsca budzące wyobraźnię na Mazurach można zwiedzać, wybierając Mazury noclegi z basenem w luksusowym hotelu.

3. Ciekawe punkty — spacer w pobliżu apartamentu

Same Mikołajki to miasto, gdzie znajdziemy luksusowe apartamenty w pobliżu ciekawych miejsc. Hotel Mikołajki leży nieopodal fontanny Króla Sielaw czy wieży widokowej. Będą to interesujące przystanki w trakcie spaceru wzdłuż brzegu jeziora i zwiedzania miasta.

4. Militaria dla każdego

Wybierając się nieco dalej, zwiedzimy muzea o ciekawych zbiorach jak Muzeum Sprzętu Wojskowego. Można w nim podziwiać naprawdę imponujące pojazdy, np. czołgi czy opancerzone transportery. Jest to już kolejne miejsce do zwiedzania o charakterze militarnym, ale imponujące eksponaty i ekspozycje zainteresują nie tylko miłośników historii i wojskowości.

5. Stadniny koni na Mazurach

Wybierając dogodne noclegi w apartamencie w Mikołajkach, mamy łatwy dojazd również do stadnin koni, które znajdziemy w Gałkowie i we wsi Zełwągi. Nauka jazdy oraz przejazdy wozem lub bryczką to świetna zabawa dla dzieci, jak i dorosłych. Jest to okazja do nabycia nowych umiejętności, jak i świetnej zabawy w towarzystwie pięknych koni i uroków natury.

6. Polodowcowe głazowisko

Miejscem, gdzie warto wybrać się na wyjątkowy spacer, będzie głazowisko w Wojnowie. Przemierzymy tam ścieżkę przyrodniczą Rosocha-Wojnowo, gdzie napotkamy wyjątkowe form geologiczne, wielkie głazy, które są pozostałościami po lądolodzie.

7. Przygoda wśród zwierząt

Dla jeszcze większego zagłębienia się w przyrodnicze zakamarki warto udać się do Mazurskiego Safari, gdzie czekają na odwiedzających bawoły indyjskie, lamy, dziki, jelenie i inne zwierzęta. Jadąc bryczką lub autem terenowym przez pola, można przebywać naprawdę blisko nich.

Hotel Mikołajki – luksusowe apartamenty dla odwiedzających Mazury

Te i inne atrakcje i miejsca pełne wrażeń czekają na gości hotelu Mikołajki Apartamenty w okazyjnych cenach w sercu Mazur to idealne miejsce na noclegi po dniu pełnym wrażeń. Hotel z basenem i SPA zapewnia solidny odpoczynek i relaks, które będą stanowiły balans do aktywnych godzin spędzonych na zwiedzaniu pobliskich skarbów krainy jezior. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i zapraszamy na odkrywanie mazurskich tajemnic!
Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a