REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Prezenty świąteczne dla dzieci – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Świąteczne przygotowania obejmują zakup prezentów pod choinkę. Staramy się, aby upominki dla najmłodszych spełniały ich oczekiwania. Jednak bogata oferta producentów zabawek nie ułatwia zadania. Wielu rodziców dokonuje więc zakupu na ostatnią chwilę. Jakie prezenty na pewno spodobają się dzieciom i czym się kierować przy ich wyborze?

Zabawki, które pobudzają wyobraźnię

Na rynku znajdziemy wiele propozycji zabawek edukacyjnych i takich, które pobudzają dziecięcą kreatywność. Naszym zdaniem największym atutem najmłodszych jest ich niczym nieograniczona wyobraźnia. Dlatego idealne będą prezenty wymagające od nich stworzenia fascynujących scenariuszy zabawy. Wielogodzinna zabawa drewniana kolejką, którą dodatkowo wyposażono w tor samochodowy dla dzieci, obfituje w dynamiczne zwroty akcji – kraksy, pościgi policyjne i wyścigi aut. Pomysłowe dzieci tworzą fabuły rodem z najlepszych filmów sensacyjnych.

Prezenty dopasowane do wieku dziecka

Nie każda zabawka będzie odpowiednia dla maluchów. Należy zwracać uwagę na oznaczenia na opakowaniach, zawierające informacje odnośnie do wieku dziecka, które może się nią bawić. W ten sposób producenci chronią najmłodszych przed przypadkowym skaleczeniem czy połknięciem drobnych elementów. Ponadto zabawki dla młodszych dzieci wyróżniają się przyjazną im estetyką. Tor wyścigowy dla dzieci w wieku 3 lat jest prostszy i mniej zaawansowany technologicznie niż rozbudowana zabawka dla 8-latka oczekującego dodatkowych funkcji. Podobnie jego stylistyka odpowiada postrzeganiu świata w sposób charakterystyczny dla najmłodszych.

Upominki zgodne z dziecięcymi zainteresowaniami

Zwykle dla dziewczynki kupujemy lalkę lub pluszaka, a chłopcom wręczamy autko. Warto przed zakupem poznać prawdziwe zainteresowania naszych dzieci. Może córka wciąż wspomina wakacyjną podróż pociągiem, a ulubiony wierszyk trzylatka to od kilku miesięcy „Lokomotywa”? Taka informacja zdecydowanie ułatwia wybór. W tym przykładzie prezent powinien spełniać oczekiwania miłośników kolei i dzieci, które pokochały jazdę pociągiem. Wystarczy więc sięgnąć po jeden z modeli zabawkowych kolejek. Atrakcyjny prezent wcale nie musi być tym najdroższym – wystarczy wyczucie chwili i znajomość dziecięcych pasji.

Im więcej elementów, tym lepiej!

Dzieci lubią wspólne zabawy i nawet jeśli jako towarzysza mają jedynie rodzica, sprawia im to ogromną frajdę. Dlatego warto sięgnąć po wieloelementowe zestawy zabawek, którymi dziecko może „podzielić się” z rodzicami, rodzeństwem lub przyjaciółmi. Rozbudowana kolejka wymaga współpracy podczas składania torów, rozstawiania znaków drogowych i innych ważnych elementów trasy. Dodatkowe pojazdy, które mogą znaleźć się na torach, potrzebują kolejnej pary rąk do pomocy. W ten sposób zabawa wciąga wszystkich członków rodziny. Jest to świetny pomysł na wzmocnienie relacji z dzieckiem. Atrakcyjne zabawki w tym kolejki i tory wyścigowe dla dzieci w różnym wieku oferuje sklep internetowy Manima.pl.
Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a