REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Ada Szulc i ACID Drinkers na X Zderzaku

Już w najbliższy weekend w Zgierzu będzie naprawdę głośno. W sobotę na scenie w Młodzieżowym Domu Kultury wystąpią znani z mocnego uderzenia ACID Drinkers oraz Rambo Jet. Na scenie zaprezentuje się również Ada Szulc.

Chcieliśmy aby X – jubileuszowy festiwal Zderzak był wyjątkowy. Planowaliśmy zorganizowanie imprezy masowej na stadionie MOSiRu z miasteczkiem festiwalowym. Przeszkodą okazały się niestety pieniądze. Dlatego imprezę robimy tradycyjnie u siebie, ale w tym roku dzięki uprzejmości Starostwa Powiatowego w Zgierzu, powiększymy  nasze podwórko o przylegający parking, na którym stanie duża scena – mówi Jadwiga Wlaźlińska, dyrektor MDK w Zgierzu.

Jak co roku do przeglądu zakwalifikowało się 10 kapel. Wytypowanych przez jury z 88 nadesłanych zgłoszeń. Jako gwiazda wystąpi zespół Chilitoy z Chorzowa, który zwyciężył w ubiegłorocznym przeglądzie. Wokalistka zespołu Ada Szulc została następnie finalistką telewizyjnego programu X-Factor. To dowód, że nie na darmo przyznano nam tytuł „Miejsce Odkrywania Talentów” – mówi Jadwiga Wlaźlińska.

Impreza odbędzie się w sobotę 17 września w  Amfiteatrze Młodzieżowego Domu Kultury w Zgierzu przy  ul. Długiej 42. Organizatorami festiwalu są Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu, Stowarzyszenie Kameleon, Agencja Artystyczna Art. Studio. 

Ogólnopolski Festiwal Muzyki Rockowej Zderzak organizowany jest od 10 lat. Jest to przegląd twórczości amatorskich zespołów wykonujących muzykę z zakresu rock i rock – metal. Festiwal cieszy się coraz większym zainteresowaniem w środowisku muzycznym. Corocznie około 100 zespołów zgłasza chęć udziału w Festiwalu, a kilkaset osób publiczności przychodzi wysłuchać koncertów. W tym roku liczba spodziewanych gości wynosi 1000 osób.

Główne cele Festiwalu to:

  • propagowanie twórczości młodych artystów w dziedzinie muzyki,
  • podnoszenie kwalifikacji i rozwijanie umiejętności artystycznych uczestników Festiwalu poprzez zapewnienie profesjonalnych warunków występu i konfrontację bezpośrednią z jury.
  • promowanie laureatów Festiwalu w ogólnopolskich i lokalnych mediach
  • wyrównywanie różnic w dostępie do kultury uczestnikom konkursu oraz społeczności lokalnej naszego regionu.

Festiwal ma stałe ramy harmonogramu. Co roku składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap to wstępne eliminacje przeprowadzane na podstawie materiałów demo. Zespoły zgłaszają się poprzez elektroniczny rejestrator na stronie festiwalu: www.festiwalzderzak.pl.  Zgłoszenia zespołów ocenione są przez komisję, w skład której wchodzą przedstawiciele organizatorów festiwalu oraz członkowie jury festiwalu. Na podstawie ocen komisji organizatorzy kwalifikują do udziału w przesłuchaniach konkursowych 10 zespołów.

W ramach drugiego etapu festiwalu odbywają się przesłuchania konkursowe zakwalifikowanych zespołów oraz gala finałowa. Zespoły prezentują swoją twórczość przed profesjonalnym jury (w jego skład wchodzą dziennikarze muzyczni i muzycy) oraz przed licznie zgromadzoną publicznością. Jury wyłania Laureata Nagrody Grand Prix oraz przyznaje wyróżnienie. Po przesłuchaniach odbywają się omówienia, podczas których następuje konfrontacja opinii jury z zespołami.

Uhonorowaniem zmagań zespołów jest gala finałowa, czyli uroczyste wręczenie dyplomów, nagród oraz trofeum, czyli Zderzaka. Galę finałową co roku uświetnia występ gwiazd. Jedną z nich jest zawsze występ ubiegłorocznego Laureata Nagrody Grand Prix, drugą zespół znany przez szerszą publiczność. Dotychczas gośćmi Festiwalu były takie kapele jak: Carrion, Frontside, Closterkeller, Hurt, Normalsi i Spaces Faces, Happysad i Elysium oraz Coma i Desdemona.

Portal WirtulanyZgierz.pl jest jedynym z patronów medialnych wydarzenia.

 

Inne

Ciekawe artykuły