REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Pióro za pióro – wojna na górze

Zbliżają się wybory parlamentarne. W Zgierzu kandydaci do sejmu zamiast spierać się wolą jednak spokojnie rozwieszać plakaty wyborcze. Prawdziwa wojna wybuchła jednak na szczeblu samorządowym, a dokładnie między zgierskim ratuszem, a wydawaną od niedawna gazetą „Głos Zgierza(n)”.

W piśmie Henryk Urbanowski bezpardonowo krytykuje obecne władze miasta, piętnując w szczególności posunięcia i działania prezydent Iwony Wieczorek. Artykuły utrzymane są w klimacie satyryczno-ironicznym. Redaktor naczelny mówi o permanentnej szopce zgierskiej.

Niedawno ukazał się drugi numer gazety. Jeden z artykułów krytycznie opisuje nawet strój pani prezydent.

Na odpowiedź nie trzeba było czekać długo. Na łamach Dwutygodnika Informacyjno-Promocyjnego ITZ, którego wydawcą jest Prezydent Miasta Zgierza ukazał się artykuł „Młynarze ze Zgierza, Paweł i Gaweł przedstawiają” podpisany anonimowo jako „Felietoniści”. Sugeruje się w nim, że oprócz Henryka Urbanowskiego, gazetę redaguje również Idzi Antczak, były prezes spółki MPGM. Obaj panowie przedstawieni są jako niezadowoleni malkontenci z obecnej rzeczywistości miejskiej, a dodatkowo drugi redaktor miałby niegdyś działać na granicy prawa.

O tym, że emocje są bardzo duże, świadczy fakt, że w ubiegłym tygodniu na dom Henryka Urbanowskiego poleciały słoiki z trudnymi do usunięcia substancjami. Wyjaśnieniem tej sprawy zajmuje się zgierska policja.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Bezpieczna podróż z dzieckiem to podstawa

Masz dziecko i zastanawiasz się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, aby zapewnić sobie i dziecku jak największy poziom bezpieczeństwa? Wiesz doskonale, że fotelik samochodowy

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub