REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

„Aleksandrowska Sztaluga”

150 podopiecznych warsztatów terapii zajęciowych, szkół specjalnych i Polskiego Stowarzyszenia na Recz Osób z Upośledzeniem Umysłowym ze Zgierza, Ozorkowa, Aleksandrowa Łódzkiego i Łodzi wzięło udział w plenerze malarskim pod hasłem „Aleksandrowska Sztaluga” pod patronatem starosty zgierskiego Krzysztofa Kozaneckiego. Organizatorzy – aleksandrowskie koło PSOUU, dzięki wsparciu finansowemu powiatu zgierskiego, już drugi rok z rzędu zaprasza uzdolnione plastycznie osoby niepełnosprawne intelektualnie do swojego ogrodu przy siedzibie stowarzyszenia i daje możliwość pochwalenia się swoim talentem. To także doskonała okazja do malowania pod okiem zawodowców, ponieważ uczestnikom pleneru służyły radą plastyczki ze Związku Polskich Artystów Plastyków oraz z Partnerstwa na Rzecz Aleksandrowa Łódzkiego.  

Plastycy amatorzy mogli dziś spróbować swoich sił w malarstwie na płótnie, wielkoformatowym, w rękodzielnictwie i papieroplastyce – mówi organizator „Aleksandrowskiej Sztalugi” Aneta Kacprzak-Bernacińska. Ich pracy przyglądał się znany fotograf Andrzej Wyrozębski i prowadząca warsztaty artysta plastyk Aneta Kosin.

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,