REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Antyterroryści zabezpieczyli podejrzany przedmiot

14 policjantów, 12 strażaków oraz pogotowie ratunkowe wzięło udział w akcji zabezpieczenia podejrzanego przedmiotu koło Zgierza. 

W środę 23.03.2011 r. o godz. 6.58 dyżurny zgierskiej komendy odebrał zgłoszenie od mieszkańca Łagiewnik Nowych, że na ogrodzeniu jego działki na ul. Smardzewskiej znajduje się biała reklamówka, z której wystają przewody. Dzwoniący wyraził obawę, że w środku może znajdować się bomba lub inny ładunek wybuchowy. Natychmiast na miejsce udali się zgierscy policjanci, którzy wygrodzili strefę ochronną.

Mając w pamięci, że w listopadzie 2010 r. w tych okolicach znaleziono granat ręczny (bez materiału prochowego) obecny na miejscu pirotechnik podjął decyzję o wezwaniu na miejsce Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego z Łodzi (SPAT Łódź). W sumie ewakuowano 15 osób, a trzyosobowa grupa minersko-pirotechniczna SPAT przystąpiła do rozpoznania oraz neutralizacji przedmiotumówi Liliana Garczyńska, oficer prasowy KPP w Zgierzu
 
Cała akcja odbywała się z użyciem specjalnego zdalnego robota. W wyniku przeprowadzanych czynności do godz. 10 nieprzejezdna była droga krajowa nr 71 na odcinku między Zgierzem, a Strykowem, a policja kierowała pojazdy trzema objazdami. 
 
W plastikowej torebce znaleziono 2 pojemniki – jeden plastikowy, oraz jeden szklany oraz 2 przewody. Jedna z butelek była potłuczona, i sączyła się z niej ciecz, w drugiej znajdowała się ciecz, która została zabezpieczona i przekazana do badań przez biegłego. Dopiero ich wynik pokaże z jaką substancją mieliśmy do czynienia i czy stwarzała jakiekolwiek zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego. Jednocześnie prowadzone są czynności ustalające kto i w jakim celu umieścił te przedmioty na ogrodzeniu przy ul. Smardzewskiej.
 
Na chwilę obecną nie  sposób ocenić jakie są koszty całej akcji, natomiast mając na uwadze liczbę zaangażowanych osób oraz służb należy spodziewać się, że będą bardzo dużemówi Liliana Garczyńska
 

Inne

Ciekawe artykuły

W czym pomoże dobry adwokat?

W profesjonalnej kancelarii adwokackiej możemy uzyskać rzetelną poradę prawną czy rozwiązać różnego rodzaju problemy z prawem. Doświadczony adwokat zawsze indywidualnie podchodzi do każdego klienta, dlatego

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.