REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Okradli kościół, podbili kościelnego, zatrzymani po pościgu

We wtorek przed godziną 12.00 dyżurny łowickiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży w jednym z kościołów. Ze skarbonki zrabowano 250 złotych. Interweniującego kościelnego sprawcy uderzyli w brzuch, po czym oddalili się volkswagenem sharanem krajową czternastką w kierunku Głowna.

Po otrzymaniu zgłoszenia oficer dyżurny skierujował na tę trasę policyjne patrole, ponadto nawiązał kontakt z dyżurnym jednostki ościennej, podając szczegóły zdarzenia oraz pojazd, którym oddalili się przestępcy. W wyniku pościgu, policjanci ze Strykowa wspomagani przez funkcjonariuszy z Łowicza, zatrzymali wskazane auto. W pojeździe znajdowało się podejrzewane trio: kobieta i dwóch mężczyzn. Zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej izbie zatrzymań.

Okazało się, że to 33-latka z Bytowa oraz dwaj mieszkańcy Konina w wieku 62 i 33-lata. Pojazd, którym poruszali się sprawcy zabezpieczono. W aucie ujawniono m.in. krótkofalówki, dużą ilość kluczy, łomy, czarne czapki, rękawice.

Zarówno kobieta jak i starszy z mężczyzn byli uprzednio karani za przestępstwa tego typu. Podejrzani usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży. Przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5. Starszy z mężczyzn popełnił przestępstwo w warunkach recydywy. Decyzją Prokuratury wobec podejrzanych zastosowany został dozór policyjny oraz poręczenia majątkowe.

Inne

Ciekawe artykuły