REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Apel prezydentów Łodzi, Zgierza i Pabianic

 We poniedziałek (05.07.2010 r.) w siedzibie Urzędu Miasta Łodzi prezydent Łodzi Tomasz Sadzyński wraz z prezydentem Zgierza Jerzym Sokołem, prezydentem Pabianic Zbigniewem Dychto oraz burmistrzami okolicznych miejscowości podpisali wspólny apel do władz w Warszawie o pilne zajęcie się sprawą dopalaczy. Sami deklarują, że zrobią co w ich mocy, aby ograniczyć handel i zażywanie dopalaczy w woj. łódzkim, w szczególności w odniesieniu do młodzieży. Postulują o ekspresowe przyjęcie zapisów ograniczających dostęp do tych „legalnych narkotyków”

Pod apelem podpisali się również prezesi spółdzielni mieszkaniowych oraz przedstawiciele służ mundurowych. 

Łódź problem dopalaczy dotyka w sposób szczególny. „Tutaj otwarto pierwszy w Polsce sklep z dopalaczami, ale i tutaj temu zjawisku wypowiada się regularną wojnę” – mówi Krzysztof Kwiatkowski, minister sprawiedliwości. Zapowiada też liczne kontrole, czy w miejscach gdzie latem będzie bawić się młodzież nie są sprzedawane nielegalne środki. Łódzki magistrat planuje nakręcić również film przeciw dopalaczem z koszykarzem NBA Marcinem Gortatem. Zawodnik już wyraził wstępnie zgodę.
 
Już w lipca Senat zająć ma się ustawą wycofującą z handlu kolejne niebezpieczne substancje.
 
W Zgierzu działają trzy sklepy z dopalaczami. Miejscy radni wielokrotnie podnosili temat zagrożenia ze strony tych półlegalnych używek. 
 
Strona poświecona problemowi dopalaczy – www.myspace.com/dopalacze
 

Inne

Ciekawe artykuły

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają