REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Apel prezydentów Łodzi, Zgierza i Pabianic

 We poniedziałek (05.07.2010 r.) w siedzibie Urzędu Miasta Łodzi prezydent Łodzi Tomasz Sadzyński wraz z prezydentem Zgierza Jerzym Sokołem, prezydentem Pabianic Zbigniewem Dychto oraz burmistrzami okolicznych miejscowości podpisali wspólny apel do władz w Warszawie o pilne zajęcie się sprawą dopalaczy. Sami deklarują, że zrobią co w ich mocy, aby ograniczyć handel i zażywanie dopalaczy w woj. łódzkim, w szczególności w odniesieniu do młodzieży. Postulują o ekspresowe przyjęcie zapisów ograniczających dostęp do tych „legalnych narkotyków”

Pod apelem podpisali się również prezesi spółdzielni mieszkaniowych oraz przedstawiciele służ mundurowych. 

Łódź problem dopalaczy dotyka w sposób szczególny. „Tutaj otwarto pierwszy w Polsce sklep z dopalaczami, ale i tutaj temu zjawisku wypowiada się regularną wojnę” – mówi Krzysztof Kwiatkowski, minister sprawiedliwości. Zapowiada też liczne kontrole, czy w miejscach gdzie latem będzie bawić się młodzież nie są sprzedawane nielegalne środki. Łódzki magistrat planuje nakręcić również film przeciw dopalaczem z koszykarzem NBA Marcinem Gortatem. Zawodnik już wyraził wstępnie zgodę.
 
Już w lipca Senat zająć ma się ustawą wycofującą z handlu kolejne niebezpieczne substancje.
 
W Zgierzu działają trzy sklepy z dopalaczami. Miejscy radni wielokrotnie podnosili temat zagrożenia ze strony tych półlegalnych używek. 
 
Strona poświecona problemowi dopalaczy – www.myspace.com/dopalacze
 

Inne

Ciekawe artykuły

Gdzie zorganizować swoje wesele?

Organizacja wesel to stresujące zadanie, zwłaszcza dla młodej pary. Przecież w tym wyjątkowym dniu wszystko powinno być idealne. Z tego powodu niezbędny jest wybór takiego

KONCERT SARIUS

Data wydarzenia:15.04.2023, godz. 18:00Organizator:Miejski Ośrodek Kultury (MOK) w ZgierzuMiejsce wydarzenia:„Stary Młyn” – ul. Długa 41a (sala widowiskowa)Z koncertem w Zgierzu wystąpi SARIUS – Facebook wydarzenia