REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Każdy ruch w Internecie zostawia ślad

 Trwa nowa odsłona kampanii społecznej programu "Dziecko w Sieci" pod hasłem "Każdy ruch w Internecie zostawia ślad". Jej celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na nowelizację kodeksu karnego. W myśl nowego prawa uwodzenie dzieci w Internecie jest przestępstwem. Zmiany w prawie dają szansę na skuteczną walkę z pedofilią w sieci. 

 
Kampania ma na celu ostrzeżenie potencjalnych sprawców, że nie są ani anonimowi, ani bezkarni. Ofiarom krzywdzenia pokazujemy, że prawo jest po ich stronie i w sytuacji zagrożenia mogą oczekiwać pomocy – mówi Łukasz Wojtasik z Fundacji Dzieci Niczyje, koordynator kampanii „Dziecko w Sieci”.
 
Anię i Wojtka, bohaterów kampanii sprzed ponad 5 lat można zobaczyć w telewizji i na billboardach, w prasie i na ekranach bankomatów. W kampanię włączyły się również rozgłośnie radiowe.
 
 
Organizatorami nowej odsłony kampanii medialnej „Dziecko w Sieci” są: Fundacja Dzieci Niczyje, Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa, Rzecznik Praw Dziecka w ramach programu Komisja Europejska w ramach programu program Komisji Europejskiej Safer Internet. Głównym partnerem jest Fundacja Orange, a partnerami ARcaVir, VA STrategic Communication, Wirtualna Polska, Allegro, Sorter, Cash4You oraz przyjaznynet.pl. Działania realizowane w ramach programu "Dziecko w Sieci" objęte są patronatem Policji.
 
Akcję lokalnie wspiera portal WirtualnyZgierz.pl
 

Inne

Ciekawe artykuły

Jakie są zalety opon wielosezonowych?

Liczne zalety opon wielosezonowych sprawiają, iż coraz więcej kierowców wybiera je zamiast tradycyjnego ogumienia sezonowego. Zamiast poświęcać czas i pieniądze na wymianę letnich i zimowych

4 zasady wymiany akumulatora

Słabnący akumulator wysyła czasem sygnały o zbliżającej się śmierci technicznej. Gorzej świecące światła, wyłączenie się wspomagania to tylko przykłady. O tym, że akumulator nie działa,