REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Każdy ruch w Internecie zostawia ślad

 Trwa nowa odsłona kampanii społecznej programu "Dziecko w Sieci" pod hasłem "Każdy ruch w Internecie zostawia ślad". Jej celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na nowelizację kodeksu karnego. W myśl nowego prawa uwodzenie dzieci w Internecie jest przestępstwem. Zmiany w prawie dają szansę na skuteczną walkę z pedofilią w sieci. 

 
Kampania ma na celu ostrzeżenie potencjalnych sprawców, że nie są ani anonimowi, ani bezkarni. Ofiarom krzywdzenia pokazujemy, że prawo jest po ich stronie i w sytuacji zagrożenia mogą oczekiwać pomocy – mówi Łukasz Wojtasik z Fundacji Dzieci Niczyje, koordynator kampanii „Dziecko w Sieci”.
 
Anię i Wojtka, bohaterów kampanii sprzed ponad 5 lat można zobaczyć w telewizji i na billboardach, w prasie i na ekranach bankomatów. W kampanię włączyły się również rozgłośnie radiowe.
 
 
Organizatorami nowej odsłony kampanii medialnej „Dziecko w Sieci” są: Fundacja Dzieci Niczyje, Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa, Rzecznik Praw Dziecka w ramach programu Komisja Europejska w ramach programu program Komisji Europejskiej Safer Internet. Głównym partnerem jest Fundacja Orange, a partnerami ARcaVir, VA STrategic Communication, Wirtualna Polska, Allegro, Sorter, Cash4You oraz przyjaznynet.pl. Działania realizowane w ramach programu "Dziecko w Sieci" objęte są patronatem Policji.
 
Akcję lokalnie wspiera portal WirtualnyZgierz.pl
 

Inne

Ciekawe artykuły