REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Będzie remont dachu łaźni

Jest zgoda na remont dachu Miejskiego Zakładu Kąpielowego przy ul. Łęczyckiej. Inwestorem będzie Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, które administruje budynkiem. Remont może rozpocząć się już w przyszłym tygodniu

Od wtorku (6.12.2011r.) Gmina Miasto Zgierz posiada prawomocną decyzję o pozwoleniu na budowę w budynku Łaźni Miejskiej. Szybką decyzję udało się uzyskać dzięki doskonałej współpracy z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków i Starostwem Powiatowym w Zgierzu. Nie ma przeszkód aby MPGK Sp. z oo. w Zgierzu przystąpiła bez zbędnej zwłoki do niezbędnych prac remontowych – poinformował Grzegorz Leśniewicz, zastępca prezydenta miasta. Zaznacza przy tym, że zostanie wykonany niezbędny zakres robót. 
 
Wykonawca oglądał już tą część dachu, która ma przejść remont. Teraz ma przedstawić kosztorys robót. Szacujemy, że prace wyniosą od 15 do 25 tys. zł. Ostateczny koszt będzie znany jednak, dopiero kiedy rozpoczną się prace i zobaczymy w jakim stanie jest uszkodzony fragment – mówi Józef Dziemdziela, zastępca dyrektora MPGK. – Może okazać się, że korzystniej będzie wymienić cały dany dach niż remontować jego część.
 
Zwróćmy jednak uwagę, że budynek zgierskiej łaźni ma aż 13 niezależnych od siebie dachów. W słabym stanie są jedynie dwa z nich, te które znajdują się nad basenem. Dlatego w części administracyjnej praca odbywa się w sposób niezakłócony. 
 
W ubiegłym roku przeprowadzony został remont dachu nad częścią budynku, w której znajduje się przychodnia i apteka. Położona została nowa papa, orynnowanie, wymieniono blacharkę. Drobne prace remontowe przeprowadzano okresowo również w innych częściach. Najbliższy remont może zacząć się już w przyszłym tygodniu, nawet w poniedziałek.
 
 

Inne

Ciekawe artykuły