REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Będzie upalnie i burzowo

 Nad centralną Polskę znów nadciąga tropikalne powietrze zwrotnikowe. Weekend ma być upalny. W piątek temperatura nad Zgierzem wynieść ma 31 stopni Celsjusza. W sobotę ma być jeszcze goręcej, bo termometry pokażą aż 34 stopnie. Niedziela z kolei przynieść może burze z silnymi opadami deszczu. Gwałtowne zjawiska pogodowe, w tym trąby powietrzne mogą pojawiać się w Polsce zachodniej i północnej. 

Pamiętajmy, aby w czasie upałów regularnie dostarczać organizmowi potrzebne płyny – minimum 2 litry wody dziennie (najlepiej mineralnej i niegazowanej). 

Przy okazji letnich kąpieli nie zapominajmy, aby unikać gwałtownego kontaktu nagrzanego ciała z zimną wodą, co doprowadzić może do szoku termicznego.
 

 

Inne

Ciekawe artykuły

Wodne atrakcje w województwie łódzkim

Lato sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, pieszym wędrówkom, uprawianiu sportu i zażywaniu kąpieli. Piękna pogoda motywuje bowiem do działania i stwarza warunki, aby jak

Dlaczego ząb trzeba leczyć kanałowo?

Endodoncja ma niezwykle istotne znaczenie dla pacjentów gabinetów dentystycznych. To ona ratuje zęby przed wyrwaniem – stanowi ostatni etap przed chirurgią stomatologiczną. Po usłyszeniu od