REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Powiat zgierski sfinansuje przystanek kolejowy Szczawińska

 W ramach projektu budowy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej przewidziano w Zgierzu uruchomienie trzech przystanków kolejowych – Zgierz Południowy (Kurak), Zgierz Szczawińska (obok wiaduktu) oraz Zgierz Północny.

Wiadomo już, że powiat zgierski wziął na siebie sfinansowanie modernizacji przystanku kolejowego przy ul. Szczawińskiej (m.in. chodnik i zatoka autobusowa), niedaleko wiaduktu na Rudunkach. Zabezpieczono na ten cel środki w wys. 80 tys. zł. Cały projekt ma na celu uruchomienie w 2012 r. szybkiej kolei w regionie łódzkim, która znacznie ułatwiłaby podróżowanie do Łodzi oraz pomiędzy poszczególnymi miastami.

Cały projekt, który dofinansowany będzie ze środków unijnych nosi nazwę „Budowa, przebudowa przystanków kolejowych na trasach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej – poprawa dostępności komunikacyjnej poprzez utworzenie intermodalnych przystanków z Łódzką Koleją Aglomeracyjną”. Oprócz samorządów z terenów woj. łódzkiego w przedsięwzięciu wezmą udział PKP Polskie Linie Kolejowa S.A. Planowana całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi 72 703 mln zł.

Zdaniem zgierskiego starosty Jacka Sochy budowa przystanków na terenie powiatu zgierskiego obok budowy węzła autostradowego w Strykowie wymiernie przyczyni się do rozwoju gospodarczego regionu.

 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak wygląda proces mycia elewacji?

Czysta i schludna elewacja to wizytówka każdego budynku. Nie tylko podnosi estetykę, ale przede wszystkim chroni konstrukcję przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak deszcz,