REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Betonowe przęsło przygniotło 9-latka

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w niedzielę późnym popołudniem na osiedlu „Milenijna” w Zgierzu. Kilku chłopców bawiło się na dzworzu. W pewnej chwili postanowili przedostać się na niezabudowaną prywatną działkę. Ta ogrodzona była betonowym płotem.

Prawdopodobnie w jednym miejscu brakowało jednego z 4 przęseł z jakich składało się ogrodzenie. Chłopcy zdecydowali przedostać się przez dziurę. Nagle kawałek betonu osunął się i przygniótł 9-letniego Jasia. Większość wystraszonych dzieci uciekła. Pomoc wezwał 6-letni Gracjan.

Pierwszy na miejscu wypadku zjawił się ojciec Jasia, który zdjął betonowe przęsło. Szybko dotarły też służby: Straż Pożarna oraz Straż Miejska, a ratownicy medyczni przeprowadzili reanimację dziecka. Chłopiec w stanie ciężkim z obrażeniami klatki piersiowej trafił śmigłowcem do Centrum Zdrowia Matki Polski w Łodzi.

Spróbujemy dotrzeć do właściciela działki, prawdopodobnie jest nim mieszkaniec Łodzi, i pouczymy go o konieczności zabezpieczenia ogrodzenia – mówi Dariusz Bereżewski, Komendant Straży Miejskiej w Zgierzu.

W przedszkolu nr 7 w Zgierzu oraz na osiedlu, gdzie doszło do zdarzenia wszyscy są zgodni, że Gracjan uratowały życie koledze.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub