REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Betonowe przęsło przygniotło 9-latka

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w niedzielę późnym popołudniem na osiedlu „Milenijna” w Zgierzu. Kilku chłopców bawiło się na dzworzu. W pewnej chwili postanowili przedostać się na niezabudowaną prywatną działkę. Ta ogrodzona była betonowym płotem.

Prawdopodobnie w jednym miejscu brakowało jednego z 4 przęseł z jakich składało się ogrodzenie. Chłopcy zdecydowali przedostać się przez dziurę. Nagle kawałek betonu osunął się i przygniótł 9-letniego Jasia. Większość wystraszonych dzieci uciekła. Pomoc wezwał 6-letni Gracjan.

Pierwszy na miejscu wypadku zjawił się ojciec Jasia, który zdjął betonowe przęsło. Szybko dotarły też służby: Straż Pożarna oraz Straż Miejska, a ratownicy medyczni przeprowadzili reanimację dziecka. Chłopiec w stanie ciężkim z obrażeniami klatki piersiowej trafił śmigłowcem do Centrum Zdrowia Matki Polski w Łodzi.

Spróbujemy dotrzeć do właściciela działki, prawdopodobnie jest nim mieszkaniec Łodzi, i pouczymy go o konieczności zabezpieczenia ogrodzenia – mówi Dariusz Bereżewski, Komendant Straży Miejskiej w Zgierzu.

W przedszkolu nr 7 w Zgierzu oraz na osiedlu, gdzie doszło do zdarzenia wszyscy są zgodni, że Gracjan uratowały życie koledze.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a