REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie 2011

Nadchodzące Święta charakteryzują się wyjazdami a co za tym idzie znacznym natężeniem ruchu drogowego. Nadal głównymi przyczynami wypadku są nadmierna prędkość oraz nietrzeźwość uczestników.
 
W okresie minionych 11 miesięcy 2011 roku w województwie łódzkim policjanci zatrzymali 12 159 nietrzeźwych kierujących (wzrost o 7,5 %), którzy spowodowali 248 zdarzeń drogowych, w skutek czego zginęło 17 osób, a 334 osoby odniosły obrażenia. Funkcjonariusze ujawnili 92 556 przekroczeń dozwolonej prędkości, która była przyczyną 743 wypadków drogowych, w których zginęło 60 osób a 980 zostało rannych. W obszarze tzw. Niechronionych uczestników ruchu drogowego (piesi i rowerzyści) nastąpił niestety wzrost liczby ofiar śmiertelnych aż o 15 %.
 
Znaczny wpływ na dużą liczbę zdarzeń drogowych mają również niekorzystne zwłaszcza o tej porze roku zjawiska atmosferyczne takie jak: opady śniegu, deszczu czy marznącej mżawki. Na to nakładają się zmiany temperatur oraz szybko zapadający zmrok.
 
Dla zapewnienia bezpieczeństwa na drogach, w tym szczególnym okresie, policjanci w dniach od 23 grudnia (od godziny 14:00) do 26 grudnia będą prowadzić wzmożone działania na drogach całego kraju. Zdecydowanie częściej należy spodziewać się kontroli drogowej. Funkcjonariusze zwracać będą uwagę  m.in. na korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie dzieci w bezpiecznych fotelikach.
Przypominamy o ograniczeniach dotyczących pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton (z wyłączeniem autobusów) – zakaz ruchu 25 i 26 grudnia w godzinach 8:00-22:00.
Ważne aby wszyscy uczestnicy ruchu drogowego kierując się rozsądkiem i wyobraźnią zdawali sobie sprawę, że oni sami mają największy wpływ na wzajemne bezpieczeństwo na drogach. Podróż należy wcześniej zaplanować, uwzględnić w czasie ewentualne „korki”. Za kierownicę wsiadać zawsze trzeźwym i wypoczętym. Przed wyjazdem trzeba sprawdzić stan techniczny
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a