REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Dwie osoby padły ofiarą oszustów

Dwie starsze osoby padły ofiarą oszustów. Jedną z osób pokrzywdzonych jest 79-letnia mieszkanka jednego z bloków przy ul. Tuwima w Zgierzu. Z relacji kobiety wynika, że 21 grudnia około godz. 11:30 do jej mieszkania zadzwonił domofon. Podniosła słuchawkę, a w niej usłyszała głos młodego mężczyzny proszącego o chleb i 2 złote. Ufna staruszka wpuściła do mieszkania mężczyznę i towarzyszącego mu chłopca w wieku około 10 lat po czym udała się do kuchni by ukroić „głodnym przybyszom” kilka kromek chleba. Zaraz za kobietą do kuchni wszedł mężczyzna, który zauważył leżący na lodówce portfel. Natychmiast za niego chwycił i biegiem wypadł z mieszkania zabierając ze sobą chłopca.

Tego samego dnia około godz. 14:15 do jednego z mieszkań przy ul. 3-go Maja w Zgierzu przyszedł mężczyzna, który otwierającemu mu 83- letniemu mężczyźnie, przedstawił się jako pracownik instalujący wiatraki wyciągowe. Oszust wykorzystując chwilową nieuwagę starszego pana skradł z szuflady kredensu pieniądze w kwocie 2 200 zł.

Zgierska Policja apeluje: Nie dajmy się oszukać!
Zgierscy policjanci po raz kolejny zwracają się z apelem do mieszkańców naszego powiatu, aby nie wpuszczali do mieszkań, domów nieznanych osób, które pod różnym pretekstem usiłują wejść do mieszkania. Osoby takie często wykorzystując łatwowierność osób starszych podszywają się za inkasentów, przedstawicieli handlowych, pracowników urzędów, dawnych znajomych, aby wejść do mieszkań i dokonać kradzieży. Jeśli już spodziewamy się wizyty którejś z wymienionych osób poprośmy kogoś z rodziny lub sąsiadów o towarzyszenie nam podczas takiego spotkania.
Nie przechowujmy w mieszkaniu dużych kwot pieniędzy ani wartościowych przedmiotów. Jeżeli już chcemy je przechowywać w domu to schowajmy w miejscu trudno dostępnym. Nie informujmy nikogo, którego dnia otrzymujemy emeryturę lub rentę.
 Jeśli już staliśmy się ofiarą przestępstwa powinniśmy niezwłocznie o tym fakcie poinformować Policję.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają