REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bilans pierwszego długiego weekendu na drogach

W ciągu trzech dni minionego długiego weekendu związanego ze św. Trzech Króli na drogach województwa łódzkiego policjanci interweniowali przy 18 wypadkach. Niestety jedna ofiara zmarła, a 23 osoby odniosły obrażenia. Zatrzymano 51 kierujących pod wpływem alkoholu.

 
Do śmiertelnego wypadku doszło w sobotni poranek w Łowiczu, gdzie kierowca osobowego mercedesa potrącił rowerzystkę. 56-letnia kobieta zmarła w szpitalu na skutek odniesionych obrażeń. Powyższa statystyka wskazuje, że kierowcy lekceważą warunki na drodze, zapewne z powodu aury. Zazwyczaj o tej porze roku jezdnie były ośnieżone i oblodzone, a użytkownicy dróg jeździli wolniej i ostrożniej. Pamiętajmy, że ta jesienna pogoda może być zdradliwa, gdyż mimo dodatnich temperatur występują lokalne przymrozki a nawierzchnia dróg może być bardzo śliska. Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu o ostrożność i rozsądek.
W całym kraju zginęło 30 osób, a 394 zostały ranne w 307 wypadków. Aż 18 ofiar śmiertelnych stanowili piesi. Policjanci zatrzymali 1082 nietrzeźwych kierowców. Najtragiczniejszym dniem był czwartek, gdy wiele osób zdecydowało się na "wyjazdy". W 102 wypadkach zginęło 10 osób, a 135 zostało rannych.
 
Policyjna akcja związana z długim weekendem rozpoczęła się w czwartek. Nad bezpieczeństwem podróżujących weekendu czuwało ok. 10 tys. policjantów. W akcji uczestniczyły też radiowozy z wideorejestratorami – zarówno oznakowane, jak i nieoznakowane. W gotowości były policyjne śmigłowce. 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a