REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Charytatywny Maraton „Zumba, Taniec i dobra zabawa!" (patront medialny) – 31.05.2014

W sobotę 31 maja 2014 r. zapraszamy wszystkich chętnych do Klubu STYL w Zgierzu przy ul. Łódzkiej 18 na 2 godziny świetnego treningu, setek spalonych kalorii i wspaniałą zabawę – start godz. 11:00.

Dla każdego uczestnika czekać będą dodatkowe niespodzianki: pyszny koktajl białkowy po treningu oraz darmowa wejściówka na zajęcia fitness & taniec. Cena uczestnictwa w treningu – 20 zł.

Dochód z akcji zostanie przeznaczony na rehabilitacje małej Zosi, u której zdiagnozowano Zespół RETTA. Jest to choroba genetyczna, nieuwarunkowana rodzinnie. Pojawia sie na jedno z 10 000 dzieci i jest spowodowana brakiem lub nadmiarem cząstki MECP2 w genie X. Daje o sobie znać dopiero pomiędzy 8 a 18 miesiącem życia dziecka. Najczęściej dotyka dziewczynek. Po tym okresie zaczynają one tracić umiejętności dotychczas nabyte tj. sprawność manualną i ruchową. Pojawia się stereotypia ruchowa rąk. Choroba ta nazywana jest chorobą „Milczących Aniołów”, gdyż dziewczynki tracą również zdolność mówienia. Od trzynastego miesiąca życia, Zosia jest rehabilitowana. To dzięki rehabilitacjom jest w stanie samodzielnie usiedzieć, próbuje robić pierwsze kroczki, robi duże postępy. Na podstawie wykrytej mutacji w genie MECP2 nie jest możliwe określenie indywidualnej prognozy rozwoju dla Zosi. Natomiast osiągnięcie umiejętności samodzielnego chodzenia będzie czynnikiem korzystnie rokującym dla dalszego, łagodniejszego przebiegu choroby i wyższego prawdopodobieństwa nabywania nowych umiejętności oraz poprawiania się kontaktu społecznego. Dlatego tak ważne są dla niej liczne rehabilitacje, które są bardzo kosztowne.

Więcej informacji oraz zapisy pod nr telefonu: 695 891 732.
Ilość wejść ograniczona.


 

 

 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,

Czym różni się procesor Intel Core i3 od i5?

CPU, centralna jednostka obliczeniowa lub po prostu procesor, to jeden z najbardziej istotnych podzespołów każdego komputera. Jego podstawowe zadanie to interpretowanie wszystkich podejmowanych na urządzeniu