REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wystartował „Tour de Powiat 2014”

Ostatni weekend należał do fanów dwóch kółek. W Głownie i Zgierzu rozegrano pierwsze dwa etapy III edycji Maratonu Rowerowego o Puchar Starosty Zgierskiego „Tour de Powiat”. Pomimo zmiennej aury ścigało się łącznie ponad 300 zawodników. Najliczniejsza okazała się grupa przedszkolaków (ok. 80).

Najmłodszym uczestnikiem głowieńskiego etapu był Karol Olejniczak, który ma zaledwie 3 lata. W Zgierzu również najmłodszy był Karol, a zaraz za nim o kilka miesięcy starsza Joasia Krakowiak. Najstarszymi uczestnikami byli 84-letni Mieczysław Frankowski i Hipolit Łuczak. Oprócz jadących w pojedynkę zawodników nie zabrakło również całych ekip m.in. pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Głownie.

Zgodnie z hasłem „Rodzinnej Re-kreacji” etap w Głownie połączony był z rodzinnym piknikiem rowerowym. Nie zabrakło klaunów, animatorów oraz gier i zabaw dla najmłodszych, co pokazuje, że „Tour de Powiat” to przede wszystkim doskonała forma rodzinnego i aktywnego spędzenia wolnego czasu. Tradycyjnie w trakcie etapu rozegrano wyścig ku pamięci Jana Gorzkiewicza. W czasie wspólnej zabawy nie mogło również zabraknąć znanego kolarza i olimpijczyka Dariusza Baranowskiego, który wraz z burmistrzem Głowna Grzegorzem Janeczkiem oraz Sekretarzem Powiatu Zgierskiego Adamem Świniuchem wręczali puchary i nagrody na najlepszych zawodników.

Podczas zgierskiego etapu na najlepszych z kolarzy, oprócz statuetek wręczanych przez członka Zarządu Powiatu Zgierskiego – Wojciecha Budziarskiego, czekały także nagrody ufundowane przez m.in.: Marszałka Województwa Łódzkiego – Witolda Stępnia, Joannę Skrzydlewską – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Radną Sejmiku Województwa Łódzkiego – Ilonę Rafalską, Zakład Przetwórstwa Mięsnego „Jamir”, firmy: „Falkopia”, „SAWO Recykling”, „Polska Woda” oraz Bank Spółdzielczy w Zgierzu. Dodatkowo zwycięzcy otrzymali karnety na basen od „Stacji Nowa Gdynia” oraz wejściówki do klubu „Fru Fitness”.

Inne

Ciekawe artykuły