REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Chcieli ukraść złom, ale wpadli na robocie

22 czerwca 2011 r. kryminalni ze Zgierza zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy próbowali ukraść elementy metalowe z terenu dawnego zakładu mieszczącego się przy ul. Konstantynowskiej w Zgierzu.

Około godz. 10.50 zgierscy kryminalni w związku z otrzymaną informacją o próbie kradzieży pilnie udali na teren dawnych zakładów przy ul. Konstantynowskiej w Zgierzu. Tam zauważyli dwóch mężczyzn. Jeden – młodszy przy pomocy metalowego narzędzia próbował otworzyć drzwi do hali zakładu.  Drugi stał na metalowej konstrukcji i obserwował teren. Gdy zauważył funkcjonariuszy zaczął szybko zbiegać na dół. Do ucieczki ruszył także młodszy złodziej. Policjanci ruszyli za nimi w pościg i już po chwili złodzieje byli w rękach mundurowych. Podczas ucieczki mężczyźni odrzucali różne przedmioty m. in. rękawice, kombinerki.

Drzwi od hali do której usiłowali się włamać były uszkodzone. Obu mężczyzn zatrzymano i osadzono w zgierskim areszcie. Mężczyźni w wieku 17 i 23 lat są mieszkańcami Łodzi, ale jak sami wspomnieli tereny Zgierza nie są im obce. Usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Inne

Ciekawe artykuły