REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Chińczycy na pewno już nie zbudują A2

Uprawomocniła się decyzja GDDKiA o odstąpieniu od kontraktów z konsorcjum chińskich firm, które budowały odcinki A i C na autostradzie A2 między Łodzią a Warszawą. Dotychczasowi wykonawcy nie przedstawili żadnych propozycji poprawy sytuacji na kontraktach, poza przedstawionym 9 czerwca, zdaniem GDDKiA niezgodnym z prawem i kontraktem stanowiskiem o zwiększeniu kosztów budowy.

W ostatnich tygodniach GDDKiA, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dokonała analizy możliwych trybów dalszego postępowania, biorąc w szczególności pod uwagę techniczną konieczność zabezpieczenia dotąd wykonanych prac i związaną z tym pilną potrzebę kontynuowania robot budowlanych, a także analizując koszty ekonomiczne i społeczne opóźnienia w oddaniu autostrady do użytku.
 
Podjęta została decyzja, aby podpisać umowy z nowymi wykonawcami jeszcze w lipcu, a ich wybór nastąpić ma w wyniku negocjacji. 26 firm zgłosiło chęć i gotowość dokończenia budowy odcinków A i C. Aktualnie prowadzone są z nimi konsultacje techniczne, które pozwolą powołanym komisjom konsultacyjnym na wybór najkorzystniejszych ze złożonych propozycji i zakwalifikowanie ich do kolejnego etapu procedury wyboru, czyli negocjacji.
 
– Przewidujemy, że wykonawcy zostaną wyłonieni najdalej w ciągu najbliższych dwóch tygodni, a umowa będzie mogła być podpisana w drugiej połowie lipca – czytamy na stronie internetowej GDDKiA.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Wesele w kolorystyce lawendy

Lawendowy to jeden z najpiękniejszych, a przy tym modnych kolorów, który wykorzystuje się w ślubnych dekoracjach. Wspaniale komponuje się z bielą! Motyw lawendy jest charakterystyczny