REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Premiera Przygód Piotrusia w MDK

W dniu 22 czerwca 2011 r. o godz. 17.00 na deskach teatru Młodzieżowego Domu Kultury w Zgierzu odbyła się premiera spektaklu "Przygody Piotrusia". Scenariusz, reżyseria i scenografia: E. Gorzka-Kmieć, muzyka: G. Niszczak. W spektaklu wystąpiły dzieci z grupy Teatralnej Maniek – działającej w Młodzieżowym Domu Kultury: G. Gabara, O. Filipek, Z. Antczak, M. Wojtczak, O. Drążczyk, Z. Karolak, J. Socha, A. Brzeziński, P. Garbacik, K. Piątkowski.

Spektakl jest uwspółcześnioną adaptacją "Piotrusia Pana" – ukazuje świat dziecięcych wrażliwości. Młodzi aktorzy pomimo tremy i nieprzewidzianych okoliczności (w ostatniej chwili osoba która miała zagrać główną rolę zrezygnowała) potrafili doskonale wczuć  się w role.

Publiczność również dopisała, sala była wypełniona szczelnie po brzegi, a młodzi aktorzy nagrodzeni zostali szczerymi brawami.
"Maniek" to dziecięca grupa teatralna, która istnieje od września 2004 r. Do listopada 2006 r. funkcjonowała pod nazwą "Klap – Ciap". Zajęcia tej grupy to żywiołowa zabawa, pełna improwizacji i spontanicznej radości. Dzieci bawią się w teatr. Wspólnie z instruktorką improwizują bajki, wcielając się w znane baśniowe postaci. Grupa ma w swoim dorobku następujące spektakle: "Z dziennika Anny Frank" , "Smocze gadanie", "Wróbelek", "Precz z nowoczesnością", "Królewna Śnieżka i ośmiu krasnoludków".

Od września dzieci i młodzież w wieku 7-16 lat mogą wstąpić do grupy teatralnej Maniek. Szczegółowych informacji udziela MDK.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają