REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

CKD nabrało kolorów

Krótki remont przeprowadzony w czasie ferii zimowych w Centrum Kultury Dziecka sprawił, że placówka nabrała nowych kolorów. Przez dwa tygodnie udało się odnowić trzy pomieszczenia: sekretariat (pokój instruktorów), salę teatralno-widowiskową oraz pracownię plastyczną. 

Mimo, że placówka liczy sobie dopiero cztery lata to pomieszczenia wymagały odnowienia. Na ścianach widoczne były setki śladów po dziecięcych dłoniach, butach, a niekiedy nawet pęknięcia w tynkach. Załatano wszystkie ubytki w tynkach, a ściany pokryto zmywalną farbą. Teraz pokoje wyglądają schludnie, przyjemnie i, co ważne dla dzieci, bardziej kolorowo. 
 
Moglibyśmy z remontem poczekać do lipca, kiedy nie ma u nas zajęć, ale nie chcieliśmy go odkładać, ponieważ w sali teatralnej odbywają się przyjęcia urodzinowe. I to właśnie dochód z wynajmowania tego pomieszczenia na imprezy urodzinowe pozwolił na przeprowadzenie remontu – mówi Karolina Miżyńska, szefowa CKD. – Koszt prac wyniósł 7200 zł, ale została nam część materiałów, które wykorzystamy na zaplanowaliśmy na wakacje remont korytarza i galerii.
 
W połowie remont został przeprowadzony siłami pracowników CKD. W cięższych pracach pomagała ekipa remontowa.  W czasie kiedy w placówce przy ul. Rembowskiego trwały prace zajęcia w Miejskim Ośrodku Kultury.
 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a