REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Internet w szpitalach, również w Zgierzu

Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień podpisał umowy z dyrektorami szpitali, w sprawie budowy ponad 400 km sieci informatycznej i telefonii internetowej w placówkach służby zdrowia podlegających samorządowi województwa. 
 
Dzięki projektowi Regionalnego Systemu Informacji Medycznej wkraczamy w XXI wiek, jeżeli chodzi o informatyzację i telemedycynę w wojewódzkich placówkach służby zdrowia – uważa marszałek Witold Stępień.
 
Sieć umożliwi elektroniczną wymianę danych między szpitalami. Każdy lekarz, przy swoim stanowisku pracy, będzie miał wgląd do danych pacjenta. Nie będzie problemów z przekazywaniem danych, chociażby w przypadku przewożenia pacjenta z jednego szpitala do drugiego. Umowy podpisali dyrektorzy placówek podległych Samorządowi Województwa Łódzkiego z Piotrkowa Trybunalskiego, Sieradza, Warty, Zgierza, Skierniewic, Pabianic, Bełchatowa i Łodzi. 
 
Budowa sieci szkieletowej w szpitalach to kolejny etap budowy Łódzkiej Regionalnej Sieci Teleinformatycznej. ŁRST umożliwi dostęp do szerokopasmowego Internetu osobom fizycznym i przedsiębiorcom województwa łódzkiego. Ma to szczególne znaczenie na obszarach tzw. „białych plam”, tj. w miejscach gdzie operatorzy komercyjni z przyczyn ekonomicznych nie są zainteresowani budowaniem infrastruktury dostępowej. Województwo stworzy sieć szkieletową i dystrybucyjną wykorzystując dotacje unijne, wspierając aktywnie inicjatywy samorządów lokalnych w zakresie budowy sieci dostępowych i zapewniając tym sieciom dostęp do globalnej sieci. Całkowity koszt inwestycji to 71 mln zł. 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność