REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Cmentarni wandale pod dozorem policji

Aleksandrowscy kryminalni zatrzymali czterech mężczyzn, którzy kradli elementy nagrobkowe z miejscowego cmentarza. Pokrzywdzonych osób opiekujących się nagrobkami jest blisko trzydziestu. Policjanci odzyskali 21 wazonów i mosiężną figurkę wartości ponad 23.000 złotych.

Sprawcy  działali od połowy maja do końca czerwca 2011 r. Pod osłoną nocy wchodzili na cmentarz mieszczący się przy ul. Krótkiej w Aleksandrowie Łódzkim niszczyli i kradli stamtąd miedziane i mosiężne elementy nagrobkowe. Łupem ich padła również figurka mosiężna Matki Bożej o wartości 23 300 zł, którą odzyskali kryminalni. Podobnie jak część skradzionych miedzianych i mosiężnych wazonów. Policjanci odzyskali również inne przedmioty nagrobkowe, ale niestety z uwagi na fakt, że sprawcy jej potłukli i porozbijali na drobne kawałki, nie nadają się one do identyfikacji.

Policjanci z Komisariatu w Aleksandrowie Łódzkim prowadząc szeroko zakrojone działania procesowe i operacyjne ustalili, że czynów tych dokonała grupa młodych mężczyzn z Aleksandrowa Łódzkiego. 4 i 5 lipca 2011 r. cmentarni złodzieje zostali zatrzymani.

Sprawcami tych haniebnych czynów są mężczyźni w wieku od 18 do 21 lat, wszyscy są mieszkańcami Aleksandrowa Łódzkiego. Trzech z nich zatrzymano w miejscach zamieszkania, najstarszy 21 – latek przed skupem złomu gdzie próbował sprzedać łupy.  Ten ostatni znany jest aleksandrowskiej policji z licznych kradzieży i włamań. W chwili zatrzymania miał promil alkoholu, pozostali sprawcy byli trzeźwi. Wszyscy usłyszeli zarzuty ograbiania miejsca spoczynku zmarłych za co grozi  do 8 lat pozbawienia wolności. 6 lipca 2011 r. Prokuratura Rejonowa w Zgierzu zastosowała wobec całej czwórki środek zapobiegawczy w postaci dozoru.

Inne

Ciekawe artykuły