REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Czy gadżety do samochodu naprawdę są nam potrzebne? (artykuł sponsorowany)

Bardzo wiele różnego rodzaju gadżetów towarzyszy nam na co dzień. Nie trudno się domyślić, że nie inaczej jest również w przypadku aut. Gadżety do samochodu to coś, na co decydujemy się stosunkowo często. Nic nie wskazuje też na to, aby trend ten miał się odwrócić. Zastanówmy się w związku z tym, po co w ogóle po nie sięgamy? Czy rzeczywiście są nam niezbędne? A może jest zupełnie inaczej i kupujemy je tylko dlatego, że ma je ktoś z rodziny czy znajomych?

Praktyczny dodatek

Gadżety do samochodu to dodatki, które w założeniu mają być praktyczne. Skoro tak, to w jakimś sensie powinny ułatwiać nam podróż. Czy rzeczywiście nam w tym pomagają? Dużo zależy od samego gadżetu, ale rzeczywiście w wielu przypadkach w jakimś sensie podnoszą komfort jazdy.
 
Jest tak na przykład z nawigacją samochodową, bez której wielu nie wyobraża sobie podróży. Po GPS sięgamy już nie tylko kiedy wybieramy się w nieznane nam tereny i boimy się, że nie znajdziemy właściwej drogi. Coraz częściej towarzyszą nam one również przy poruszaniu się po dobrze znanych nam trasach. Jest jednak tego proste wytłumaczenie. Trzeba pamiętać bowiem o tym, że nawigacje to nie tylko mapy prowadzące nas do celu. Nie zapominajmy, że dobry GPS ukazuje również bary szybkiej obsługi, stacje paliw czy najważniejsze – miejsca wypadków i kontrole drogowe. Tak zaawansowane oprogramowanie ma między innymi Yanosik, gdzie informacje o stłuczkach, fotoradarach, kontrolach czy drogach, po których poruszają się nieoznakowane radiowozy, dodają sami użytkownicy.
 
Inne dodatkiem, o którym warto pomyśleć, jest kamerka samochodowa. Szczególnie dzisiaj, w dobie tak wielkiego natężenia ruchu. Jest to gadżet, dzięki któremu uchronić się możemy na przykład przed mandatem za spowodowaną stłuczkę. Ponadto zabezpieczone nagranie wykorzystać można też walcząc o wypłatę świadczenia z polisy ubezpieczeniowej.
 
Inne gadżety do samochodu zaliczane do tych praktycznych to na przykład latarka, chwytak, odświeżacz powietrza czy ładowarka do telefonu.
 
Bezpieczeństwo
 
Nie brak też gadżetów, które odpowiadają za nasze bezpieczeństwo, a przynajmniej w jakimś stopniu je poprawiają. Na pewno na pierwszym miejscu wymienić trzeba tutaj alkomat, który przy sobie powinien mieć każdy kierowca bez względu na wiek, płeć czy doświadczenie. Sięgając po alkomaty, warto rozejrzeć się jednak za produktem z wyższej lub przynajmniej średniej półki. Te tańsze mogą bowiem ukazywać wyniki mijające się z prawdą, co dla służb mundurowych żadnym wytłumaczeniem nie jest.
 
Na poczet gadżetów służących bezpieczeństwu zaliczyć można również zestaw głośnomówiący. Skoro rozmowa telefoniczna podczas jazdy jest surowo wzbroniona, a nikt nie zna dnia ani godziny, kiedy nasz telefon odezwie się po raz kolejny, zakup taki koniecznie trzeba rozważyć. Dzięki niemu podczas jazdy obie ręce mogą spocząć na kierownicy. Nie powodujemy więc zagrożenia, a dodatkowo nie narażamy się również na punkty karne i mandat.
 
Wszystkie powyższe gadżety do samochodu może, a nawet powinien mieć każdy kierowca. Dokładnie przejrzycie więc zasoby schodków swoich aut i jeśli wymaga tego sytuacja, niedobory uzupełnijcie jak najszybciej.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają