REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Dariusz Banachowicz – nowy komendant wojewódzki policji

14 lutego 2012 r. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi odbyła się uroczystość wprowadzenia na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Dariusza Banachowicza, który do tej pory był zastępcą od spraw kryminalnych. Wprowadzenia dokonał Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński, który wcześniej kierował Łódzkim Garnizonem Policji.
 
W ceremoniale wzięli udział Komendanci Miejscy i Powiatowi jednostek Policji województwa łódzkiego, kadra Komendy Wojewódzkiej oraz kierownictwo policyjnych związków zawodowych.
 
Podczas uroczystości gratulacje złożyli przedstawiciele władz województwa i miasta Łodzi: Wojewoda Łódzki – Jolanta Chełmińska. Marszałek Województwa Łódzkiego – Witold Stępień, Prezydent Miasta Łodzi – Hanna Zdanowska. Nowy komendant wojewódzki podkreślał, że najważniejsza jest kadra, która służąc społeczeństwu pracuje na wspólny wynik poprawiający bezpieczeństwo w naszym regionie.
 
Inspektor Dariusz Banachowicz urodził się w 1962 roku. Jest łodzianinem. Służbę w resorcie spraw wewnętrznych w 1983 r. rozpoczynał w strukturach dochodzeniowo śledczych śródmiejskiej Komendy w Łodzi. Od 1987 do 1997 roku pracował w służbie kryminalnej śródmiejskiej Komendy, a od 1997 r. w Wydziale Kryminalnym KWP w Łodzi. Początkowo był szeregowym pracownikiem, następnie został Kierownikiem Sekcji Zabójstw, a służbę w Wydziale Kryminalnym zakończył na stanowisku Zastępcy Naczelnika Wydziału. Od października 2004 r. był Naczelnikiem Wydziału Techniki Operacyjnej KWP w Łodzi. Przeszedł liczne szkolenia w ramach współpracy międzynarodowej m.in. w Wyższej Szkole Inspektorów we Francji, w brygadach kryminalnych w Paryżu, z FBI pod kątem spraw seryjnych zabójców czy też z niemiecką BK przy doskonaleniu analizy kryminalnej. W maju 2006 roku objął stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. Ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną – Wydział  Administracji i Zarządzania. Jego hobby to sport, szczególnie judo, które trenował od 10 roku życia oraz elektronika.
 
 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność