REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Dlaczego warto współpracować z biurem nieruchomości przy zakupie mieszkania?

Bez względu na to, czy chcesz kupić apartament, czy szukasz mieszkania do wynajęcia, możesz zgłosić się do biura nieruchomości. Dobra firma pomoże Ci z tymi wyzwaniami, nie tylko prezentując spersonalizowaną listę ofert, ale też zabezpieczając strony transakcji. Dla wielu osób taka współpraca oznacza też oszczędność czasu, a nawet… pieniędzy. Poznaj najważniejsze zalety korzystania z usług biura nieruchomości.

Dostęp do spersonalizowanych ofert

Samodzielne przeszukiwanie dziesiątek, a może nawet setek ofert kończy się fiaskiem? Nic dziwnego. Większość wystawionych na sprzedaż nieruchomości nie spełnia Twoich kryteriów pod względem ceny, metrażu, standardu, lokalizacji. Same filtry w wyszukiwarce to jeszcze za mało, żeby znaleźć odpowiednie lokum, nie tracąc przy tym kilku godzin dziennie na przeglądanie ofert, dzwonienie i umawianie spotkań.
Znacznie wygodniej jest uzyskać dostęp do wyselekcjonowanych ofert – taką listę przygotowuje dla Ciebie agent nieruchomości już po pierwszym spotkaniu. Kiedy pozna on Twoje oczekiwania względem nowego mieszkania, będzie wiedział, co zaproponować. Sięgnie przy tym do wewnętrznej bazy biura, gdzie nie powinno brakować „perełek” – ofert luksusowych czy na wyłączność. Ponadto, gdy staniesz się klientem biura nieruchomości, będziesz jako pierwszy informowany o nowych, ciekawych inwestycjach, jeszcze zanim wieść o nich trafi do innych zainteresowanych. A jak wiadomo, pierwszeństwo w tej sytuacji się opłaca!

Bezpieczeństwo transakcji

Transakcje związane z zakupem mieszkania opiewają na bardzo wysokie sumy. Zanim wydasz kilkaset tysięcy złotych, chcesz mieć pewność, że inwestujesz dobrze i nie zostaniesz oszukany. Nad tym czuwa pośrednik z biura nieruchomości, który:
• sprawdzi, czy sytuacja prawna wystawionej na sprzedaż nieruchomości jest uregulowana,
• pomoże w ustaleniu, czy cena, jaką chce uzyskać sprzedający jest adekwatna do jakości lokalu i ewentualnie pomoże w jej negocjacji,
• zadba o prawidłowy i płynny przebieg wszystkich etapów – od znalezienia mieszkania do przekazania kluczy.
Współpraca z dobrym biurem nieruchomości zazwyczaj oznacza dla szukającego mieszkanie same zalety – oszczędność czasu, dostęp do atrakcyjnych ofert, wsparcie w załatwianiu czasochłonnych formalności, w tym związanych z pozyskaniem kredytu hipotecznego.
Za swoje usługi agent pobiera prowizję, jednak zazwyczaj kupujący jest z niej zwolniony, a opłatę pokrywa strona sprzedająca. Warto przy tym dokładnie zapoznać się z warunkami umowy.

Inne

Ciekawe artykuły