REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Długotrwałe bezrobocie – poznaj jego przyczyny

Pierwszym chwilom poszukiwania pracy towarzyszy często entuzjazm i optymizm. Z każdym kolejnym dniem one maleję, a pojawia się zniechęcenie i frustracja. Ogłoszenia przeglądane są coraz rzadziej, a w wielu przypadkach poprzeczka aspiracji i oczekiwań sukcesywnie opada w dół. Dlaczego tak długo jesteś na bezrobociu?
 

Nieuważnie czytasz ogłoszenia

Oferty pracy publikowane np. w serwisie internetowym Pracuj.pl jasno precyzują, jakich kandydatów potrzebuje pracodawca w danym momencie. Jeśli nie spełniasz określonych przez niego kryteriów, nie miej nadziei na zdobycie posady.
Ogłoszenia o poszukiwaniu pracowników czytaj uważnie i nie odpowiadaj na każde z nich. Zasypywanie rynku setkami aplikacji nie jest dobrą praktyką. Skup się jedynie na ofertach, z których jasno wynika, że proponowana w nich praca w pełni pokrywa się z Twoimi kompetencjami i odpowiada Twoim oczekiwaniom.
 

CV i List Motywacyjny nie prezentują dobrego kandydata

Dokumenty aplikacyjne to wizytówka, która jako pierwsza informuje rekrutera o tym, z jakim kandydatem ma on do czynienia. Jeśli w swoim CV i Liście Motywacyjnym nie przedstawisz swoich atutów, nie zdecyduje się on na bliższe poznanie Ciebie i Twoich kompetencji. To niemal pewne, że zostaniesz odrzucony już w pierwszym etapie rekrutacji.
Pisząc swoje CV i List Motywacyjny zadbaj o to, by mówiły one o kandydacie dobrze przygotowanym do pełnienia określonych obowiązków, świadomym swoich kompetencji oraz tego, w jaki sposób może wykorzystać swoje umiejętności na rzecz nowego pracodawcy. Taką osobę rekruter chętnie zaprosi na spotkanie i rozmowę.
 

Idziesz na rozmowę bez przygotowania

Wielu kandydatów lekceważy bardzo ważny etap rekrutacji, jakim jest rozmowa o pracę. Samo zaproszenie na takie spotkanie traktują niemal jak pewność zdobycia posady. W efekcie robią kiepskie wrażenie na rekruterze, a ten odrzuca kandydata lekceważąco podchodzącego do obowiązków.
 

Inne

Ciekawe artykuły