REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Mikołaj w szpitalu

19 grudnia 2011r do Szpitala Wojewódzkiego w Zgierzu zawitał jak co roku Święty Mikołaj w asyście Skrzatów i Śnieżynki. Towarzyszył mu, już tradycyjnie – poseł Artur Dunin (Przewodniczący Społecznej Rady Szpitala) prezydent Zgierza Iwona Wieczorek. Oboje również przygotowali prezenty dla wszystkich dzieci.

Jako pierwsze otrzymały je dzieci z oddziału noworodkowego. Następnie Święty Mikołaj wraz z posłem i panią prezydent udali się na oddział pediatrii. Dzieci przygotowały bardzo ciepłe i sympatyczne życzenia dla gości. Każdy z maluchów otrzymał pokaźne prezenty. Na tym oddziale nie jest już tak radośnie, ponieważ sporo dzieci musi spędzić te święta poza domem, ale są nastawione bardzo optymistycznie i wizyta Świętego Mikołaja na pewno poprawiła im humor.

 – Atmosfera była bardzo miła, zgodna i przyjemna. Pani prezydent i pan poseł odwiedzili wszystkie chore dzieci, wpisali się do księgi pamiątkowej, zrobili wspólne zdjęcie. Wszystkie dzieci i ich rodzice byli bardzo zadowoleni. Ku szczególnej radości dzieci Mikołaj przyniósł kubeczki, mazaki, kredki, wycinanki i maskotki – mówi Tomasz Zgierski, naczelnik Wydziału Promocji Miasta Zgierza. 

Bardzo się cieszę, że miałem możliwość sprawić, że uśmiech zagościł u małych pacjentów – mówi Artur Duninjestem tutaj co roku i zawsze jest mi smutno, że ten czas rodzinnych świąt dzieci muszą spędzać w szpitalnych murach. Ale bardzo się cieszę, że dzieci są nastawione optymistycznie i niezmiernie miło było mi zobaczyć radość na buziach.  

 

Inne

Ciekawe artykuły