REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Eurocar – tylko w Łódzkiem odzyskano 17 skradzionych aut

W 15 krajach Unii Europejskiej w tym także w Polsce, funkcjonariusze przeprowadzili akcję o kryptonimie „EuroCar” wymierzoną przeciwko przestępczości samochodowej. Na celowniku policjantów z Europy znalazły się komisy samochodowe, szroty, a także ustalone operacyjnie dziuple. Funkcjonariusze ruchu drogowego i prewencji ponadto kontrolowali auta i kierowców.

 
Operacja o kryptonimie „EuroCar” została zapoczątkowana przez policjantów Biura Kryminalnego KGP w ramach trwającej Prezydencji Polski w UE. Akcja objęła swoim zasięgiem 15 krajów unijnych między innymi: Belgię, Austrię, Estonię, Portugalię, Łotwę i Irlandię, w tym także Polskę. Były to jedne z największych tego typu działań na naszym kontynencie od kilku lat. Na terenie województwa łódzkiego odzyskano 17 skradzionych aut, zatrzymano 15 osób.  Zgierscy policjanci zidentyfikowali skradzionego z Łodzi nissana pajero.
 
Na terenie województwa łódzkiego podczas dwudniowych działań skontrolowano blisko 5900 pojazdów i wylegitymowano ponad 4200 osób. Funkcjonariusze za różne wykroczenia nałożyli na sprawców około 400 mandatów karnych na łączną sumę ponad 45 tysięcy złotych. 
W samej Łodzi policjanci zabezpieczyli 6 aut, w tym wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej i przedstawicielami Urzędu Kontroli Skarbowej utracone na terenie Niemiec bmw wartości 95.000 złotych oraz skradzioną w Belgii skodę wartości blisko 20.000 złotych. Trzy kolejne to przywłaszczone volvo, vw transporter z przerobionymi znakami identyfikacyjnymi oraz częściowo zdekompletowany fiat cinquecento skradziony w sierpniu 2011 roku z terenu Widzewa. 
Zgierscy stróże prawa ujawnili nisana pajero utraconego w Łodzi. Pabianiccy mundurowi wytropili trzy pojazdy pochodzące z przestępstwa, wartego 170.000 zł mercedesa figurującego w międzynarodowych bazach danych jako utracony z terenu Łotwy, opla insignię wartości 60.000 złotych utraconego z terenu Austrii oraz pozostawionego w warsztacie lakierniczym opla kadetta, w którym kryminalni ujawnili wycięte znaki identyfikacyjne. 
Radomszczańscy funkcjonariusze zabezpieczyli fiata ducato, vw golfa i chryslera utraconego w Warszawie; policjanci z Sieradza – nissana z ingerencją w pola numerowe; policjanci ze Zduńskiej Woli – audi TT skradzione w marcu 2011 r. z terenu Anglii natomiast łascy kryminalni zabezpieczyli bmwX5 wartości około 100.000 złotych pochodzące z kradzieży na terenie Niemiec, a funkcjonariusze z Pajęczna vw LT utraconego w Legnicy na szkodę sąsiada zza zachodniej granicy. 
Akcja podjęta była z udziałem przedstawicieli innych służb i instytucji takich jak Straż Graniczna, Straż Pożarna, Służba Celna, Urząd Kontroli Skarbowej, Państwowa Inspekcja Pracy, Nadzór Budowlany i wiele innych.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Pozimowe sprzątanie ulic

Służby oczyszczania miasta rozpoczęły akcję usuwania zaległego piachu czy śmieci, które po zimie zostały na zgierskich chodnikach i ulicach. W każdym tygodniu sprzątany będzie inny

Działanie kontrolne – Prędkość

19 maja 2023 roku na drogach całego kraju policjanci przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Policjanci ruchu drogowego z całego garnizonu łódzkiego, a w szczególności mundurowi

Marcin Gortat Camp 2023 w Zgierzu

Już w czerwcu 2023 roku Marcin Gortat powróci do Zgierza! Pięć miast w Polsce (Zgierz, Łódź, Chorzów, Sosnowiec, Stargard) znalazły się w tym roku na