REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Ten wypadek nie powinien się zdarzyć

W zderzeniu 5 samochodów zginęły 2 osoby a 3 trafiły do szpitala. Do tragedii doszło w Elilewie niedaleko Koła na drodze krajowej nr 92 w czwartek 22 września 2011 r. 

Tego dnia o godz. 5:40 na odcinku drogi pomiędzy Kołem a Kłodawą samochód ciężarowy zderzył się z autem dostawczym, a następnie na te pojazdy wpadła inna ciężarówka i dwa kolejne samochody dostawcze. Auta stanęły w płomieniach. W wypadku zginął kierowca ciężarówki i jednego z samochodów dostawczych. Trzy inne osoby zostały przewiezione do szpitala. Droga została całkowicie zablokowana. 
Do tego wypadku mogłoby nie dojść gdyby tiry przemieszczały się pobliską autostradą A2. Jednak od wprowadzenia systemu poboru opłat ViaToll kierowcy tysięcy ciężarówek wybierają przejazd, równoległą do A2, a bezpłatną trasą 92. W efekcie ruch na „poznańskiej” znacznie wzrósł w stosunku do stanu przed 1 lipca 2011 r. Cierpią mieszkańcy miejscowości położonych wzdłuż trasy, ale jako pokazuje powyższy przykład spadło również bezpieczeństwo samych podróżnych. 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Bezpieczna podróż z dzieckiem to podstawa

Masz dziecko i zastanawiasz się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, aby zapewnić sobie i dziecku jak największy poziom bezpieczeństwa? Wiesz doskonale, że fotelik samochodowy

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub