REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Gdzie uczyć się języków obcych w Zgierzu? (artykuł sponsorowany)

Ośrodek Doskonalenia Języków Obcych Language Station to młoda i prężnie działająca szkoła językowa w Zgierzu. Powstała w 2009 r., a ośrodkiem kierują dwie zgierzanki – Justyna Bartoszek oraz Aleksandra Maciak. Aktualnie trwają zapisy na kursy, które ruszają 1 marca. Naukę rozpoczną wtedy nowo utworzone grupy z języków: hiszpańskiego, angielskiego i niemieckiego – każda na poziomie podstawowym. W każdej chwili można też dołączyć do grup już istniejących. Centrum językowe mieści się przy ul. Musierowicza 3C (I piętro). 

W podstawowej ofercie szkoły znajduje się 6 języków obcych – angielski, niemiecki, rosyjski, włoski, hiszpański i francuski. Obecnie swoje umiejętności językowe szlifuje tu ponad 140 osób ze Zgierza i okolic. Dużą popularnością zaraz po j. angielskim cieszy się nauka j. hiszpańskiego – szczególnie wśród dzieci. Zajęcia odbywają się w tygodniu oraz w weekendy.  

 
Warto podkreślić że kadra, która naucza w naszej szkole pochodzi głównie z Łodzi. Większość zgierzan, nie zdaje sobie z tego sprawy i wybiera droższe łódzkie szkoły. Tymczasem ci sami lektorzy dojeżdżają do nas do Zgierza, a kursy oferujemy po o wiele bardziej konkurencyjnych cenachmówi Justyna Bartoszek, która szefuje Language Station. 
 
Kursy w zgierskiej szkole odbywają się w przyjemnej i kameralnej atmosferze, w grupach 4-10 osobowych. Zajęcia prowadzone są zarówno rano jak i wieczorem – w zależności od potrzeb uczestników grup. W przypadku nieobecności na lekcji kursant otrzymuje jej  podsumowanie na swoją skrzynkę mailową wraz z zadaniem domowym, co pozwala szybko nadrobić ewentualne zaległości. 
 
Nasi słuchacze podkreślają, że nauka w Language Station to nie tylko czas spędzony nad książką, ale przede wszystkim przyjemność konwersacji, poznawania kultury, a w rezultacie swoboda językowa. Naszym celem jest rozwinięcie  znajomości gramatyki i słownictwa, ale szczególny nacisk kładziemy na umiejętność komunikowania się. Wiemy, że na naukę języków obcych nigdy nie jest za wcześnie ani za późno – mówi Aleksandra Maciak, lektor j. angielskiego, która w szkole odpowiada za metodykę nauczania.
 
Zajęcia prowadzone są nie tylko w grupach ale również indywidualnie, półindywidualnie (dwie osoby na zajęciach) lub w systemie flying lessons (lektor dojeżdża do słuchacza). Oprócz samych kursów oraz kadry warto również zwrócić uwagę na zaplecze lokalowe. Kursanci do dyspozycji mają cztery nowocześnie urządzone sale wyposażone w telewizor, DVD, magnetofony, bibliotekę książek i gazet obcojęzycznych, gry językowe. 
 
Właścicielki podkreślają, że Language Station to szkoła inna niż wszystkie. – Jest kolorowo i przyjemnie. Staramy się urozmaicać zajęcia, organizujemy konkursy z nagrodami dla słuchaczy, a na święta szkołę odwiedza Święty Mikołaj. Dodatkowe atrakcje czekają słuchaczy z okazji Halloween, Andrzejek i innych podobnych wydarzeńmówi Justyna Bartoszek.  
 
Oprócz zajęć językowych w ofercie szkoły znajdują się również tłumaczenia. Tekst do tłumaczenia zlecić można bez wychodzenia z domu wysyłając materiał na adres mailowy. Lektorzy ze szkoły przy ul. Musierowicza prowadzą również kursy w przedszkolach i firmach w Zgierzu, Łodzi oraz w okolicznych miastach. 
 
O dobrej renomie świadczy fakt, że drugi punkt językowy działa na warszawskim Tarchominie. 
 
Szczegółowe informacje oraz cennik szkoły w Zgierzu dostępne na www.languagestation.pl oraz pod nr tel. 500 404 412
 

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność