REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Gdzie uczyć się języków obcych w Zgierzu? (artykuł sponsorowany)

Ośrodek Doskonalenia Języków Obcych Language Station to młoda i prężnie działająca szkoła językowa w Zgierzu. Powstała w 2009 r., a ośrodkiem kierują dwie zgierzanki – Justyna Bartoszek oraz Aleksandra Maciak. Aktualnie trwają zapisy na kursy, które ruszają 1 marca. Naukę rozpoczną wtedy nowo utworzone grupy z języków: hiszpańskiego, angielskiego i niemieckiego – każda na poziomie podstawowym. W każdej chwili można też dołączyć do grup już istniejących. Centrum językowe mieści się przy ul. Musierowicza 3C (I piętro). 

W podstawowej ofercie szkoły znajduje się 6 języków obcych – angielski, niemiecki, rosyjski, włoski, hiszpański i francuski. Obecnie swoje umiejętności językowe szlifuje tu ponad 140 osób ze Zgierza i okolic. Dużą popularnością zaraz po j. angielskim cieszy się nauka j. hiszpańskiego – szczególnie wśród dzieci. Zajęcia odbywają się w tygodniu oraz w weekendy.  

 
Warto podkreślić że kadra, która naucza w naszej szkole pochodzi głównie z Łodzi. Większość zgierzan, nie zdaje sobie z tego sprawy i wybiera droższe łódzkie szkoły. Tymczasem ci sami lektorzy dojeżdżają do nas do Zgierza, a kursy oferujemy po o wiele bardziej konkurencyjnych cenachmówi Justyna Bartoszek, która szefuje Language Station. 
 
Kursy w zgierskiej szkole odbywają się w przyjemnej i kameralnej atmosferze, w grupach 4-10 osobowych. Zajęcia prowadzone są zarówno rano jak i wieczorem – w zależności od potrzeb uczestników grup. W przypadku nieobecności na lekcji kursant otrzymuje jej  podsumowanie na swoją skrzynkę mailową wraz z zadaniem domowym, co pozwala szybko nadrobić ewentualne zaległości. 
 
Nasi słuchacze podkreślają, że nauka w Language Station to nie tylko czas spędzony nad książką, ale przede wszystkim przyjemność konwersacji, poznawania kultury, a w rezultacie swoboda językowa. Naszym celem jest rozwinięcie  znajomości gramatyki i słownictwa, ale szczególny nacisk kładziemy na umiejętność komunikowania się. Wiemy, że na naukę języków obcych nigdy nie jest za wcześnie ani za późno – mówi Aleksandra Maciak, lektor j. angielskiego, która w szkole odpowiada za metodykę nauczania.
 
Zajęcia prowadzone są nie tylko w grupach ale również indywidualnie, półindywidualnie (dwie osoby na zajęciach) lub w systemie flying lessons (lektor dojeżdża do słuchacza). Oprócz samych kursów oraz kadry warto również zwrócić uwagę na zaplecze lokalowe. Kursanci do dyspozycji mają cztery nowocześnie urządzone sale wyposażone w telewizor, DVD, magnetofony, bibliotekę książek i gazet obcojęzycznych, gry językowe. 
 
Właścicielki podkreślają, że Language Station to szkoła inna niż wszystkie. – Jest kolorowo i przyjemnie. Staramy się urozmaicać zajęcia, organizujemy konkursy z nagrodami dla słuchaczy, a na święta szkołę odwiedza Święty Mikołaj. Dodatkowe atrakcje czekają słuchaczy z okazji Halloween, Andrzejek i innych podobnych wydarzeńmówi Justyna Bartoszek.  
 
Oprócz zajęć językowych w ofercie szkoły znajdują się również tłumaczenia. Tekst do tłumaczenia zlecić można bez wychodzenia z domu wysyłając materiał na adres mailowy. Lektorzy ze szkoły przy ul. Musierowicza prowadzą również kursy w przedszkolach i firmach w Zgierzu, Łodzi oraz w okolicznych miastach. 
 
O dobrej renomie świadczy fakt, że drugi punkt językowy działa na warszawskim Tarchominie. 
 
Szczegółowe informacje oraz cennik szkoły w Zgierzu dostępne na www.languagestation.pl oraz pod nr tel. 500 404 412
 

Inne

Ciekawe artykuły

Kurtka na rower – jak ją wybrać?

Jazda na rowerze to pasja, którą możemy uprawiać o każdej porze roku. Niezależnie od pory dnia czy warunków atmosferycznych, odpowiednio dobrana kurtka rowerowa gwarantuje komfort

Pozimowe sprzątanie ulic

Służby oczyszczania miasta rozpoczęły akcję usuwania zaległego piachu czy śmieci, które po zimie zostały na zgierskich chodnikach i ulicach. W każdym tygodniu sprzątany będzie inny

Działanie kontrolne – Prędkość

19 maja 2023 roku na drogach całego kraju policjanci przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Policjanci ruchu drogowego z całego garnizonu łódzkiego, a w szczególności mundurowi

Marcin Gortat Camp 2023 w Zgierzu

Już w czerwcu 2023 roku Marcin Gortat powróci do Zgierza! Pięć miast w Polsce (Zgierz, Łódź, Chorzów, Sosnowiec, Stargard) znalazły się w tym roku na